صندوق قرض‌الحسنه مساجد در دهه فجر افتتاح می‌شود

معاون هماهنگ‎کننده سپاه انصارالحسین (ع) همدان از افتتاح صندوق قرض‌الحسنه مساجد در دهه فجر خبر داد.خبرگزاری فارس: صندوق قرض‌الحسنه مساجد در دهه فجر افتتاح می‌شود

به گزارش مغرب، روح‌الله عروجی در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه‌های دهه فجر سپاه در همدان اظهار کرد: کمیته بسیج و نیرو‌های مسلح پنج جلسه هم‌اندیشی،‌ همفکری و کاربردی برگزار کرده که اجرای بیش از ۲ هزار برنامه، حاصل این جلسات بوده است.

وی با بیان اینکه ۴۷۱ برنامه نمادین از ۲ هزار برنامه در استان اجرا خواهد شد، گفت: ۷۱ برنامه شاخص نیز توسط ستاد گرامیداشت دهه فجر، سپاه و بسیج در مرکز استان به مناسبت دهه فجر خواهیم داشت.

معاون هماهنگ‎کننده سپاه انصارالحسین(ع) همدان افزود: برنامه‌های دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در سطح استان برگزار می‌شود و سردار رحیم‌صفوی سخنران اصلی مراسم ۲۲ بهمن‎ماه در مرکز استان خواهد بود.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم جشن انقلاب، محافل انس با قرآن، مسابقات فرهنگی ورزشی، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران به ویژه شهدای انقلاب، تولید محتوا، اعزام سخنرانان، هادیان سیاسی و راویان انقلاب به منظور روشنگری، برپایی ایستگاه صلواتی، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب با محتوای تولیدات علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه‌هاست.

عروجی یادآور شد: بازدید بسیجیان از باغ‎موزه دفاع مقدس، فراخوان مسابقه دل‌نوشته‌، دست‌نوشته‎ها و نامه‌های دانش‌آموزان به مدافعین حرم، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی و تبیینی با موضوع انقلاب و بهره‌گیری از دیدگاه‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری از دیگر برنامه‌های دهه فجر خواهد بود.

وی با اشاره به افتتاح صندوق قرض‌الحسنه مساجد در دهه فجر ادامه داد: برگزاری مراسم نماز شکر در مدارس متوسطه دوم، برگزاری کلا‌س‌های آموزش خانواده با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی در مدارس استان، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم استان و انجام ویزیت رایگان توسط پزشکان بسیجی را نیز در برنامه برگزاری قرار دارد.

معاون هماهنگ‎کننده سپاه انصارالحسین (ع) همدان اظهار کرد: تبیین دیدگاه‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری در حوزه انقلاب اسلامی مبنا و محور برنامه‎های تبلیغی، روشنگری و تولیدات سمعی ـ بصری خواهد بود.

وی با بیان اینکه در برنامه‎های دهه فجر رعایت اصل وحدت، همدلی و همزبانی امید به آینده و نشاط جامعه ضروری است، گفت: با بهره‌گیری از فعالان فرهنگی، نهاد‌های مردمی و پایگاه‌های مقاومت بسیج جشن‌های انقلاب در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن عمومی به صورت مردمی و پرشور برگزار شود.

عروجی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های تبلیغی و روشنگری با بهره‎گیری از ظرفیت مربیان حلقه‌های صالحین، هادیان سیاسی و شبکه‌های روشنگران فرهنگی به منظور تبیین گفتمان رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری و پاسخگویی به شبهات از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.

وی افزود: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در مراکز حوزوی و دانشگاهی با بهره‎گیری از نخبگان علمی و فرهنگی ارزشی، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، زمینه‌سازی حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و اجرای برنامه هنری و نمایشگاهی نیز پیش‎بینی شده است.

معاون هماهنگ‎کننده سپاه انصارالحسین (ع) همدان در ادامه از برگزاری نشست‌های بصیرتی ویژه دانش‎آموزان، مراسم نمادین گلبانگ انقلاب، کارگاه بصیرت سیاسی، فرهنگی ویژه شوراها و سرگروه حلقه‏‎های صالحین، گردهمایی خواهران بسیجی، آغاز نشست‌های روشنگری و بصیرتی، برگزاری نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی و آغاز اردوهای جهادی هفت روزه خبر داد.

وی برگزاری همایش زن و انقلاب، کارگاه سبک زندگی اسلامی و فاطمی، جشنواره علمی و مسابقات قرآن و محفل انس با قرآن را از دیگر برنامه‎ها دانست.

عروجی فزود: برگزاری جشنواره غذای سنتی، یادواره شهدای کارگری، افتتاح طرح‌های صنایع تبدیلی، مجمع استانی بسیج پیشکسوتان، افتتاح پروژه‎های اقتصاد مقاومتی، مسابقه کتابخوانی ویژه کارکنان، محفل انس با قرآن، جشنواره هنری ویژه کارکنان و سربازان نیز در روز چهاردهم بهمن پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای دانش‎آموز رزن، در ادامه از برگزاری جشنواره فرهنگی دختر شینا و تجلیل از منتخبین، برگزاری مسابقه علمی ویژه امیدان، دیدار با خانواده شهید شاخص پدافند و غبارروبی گلزار شهدا در روز پانزدهم بهمن خبر داد.

معاون هماهنگ‎کننده سپاه انصارالحسین(ع) همدان اظهار کرد: برگزاری مراسم جشن تکلیف ۶۰۰ دانش‌آموز دختر و جشن گلریزان ویژه خیرین کمک به محور مقاومت نیز در دستور کار است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *