برخی از طرح‌های مطالعاتی پروژه‌ها در همدان کپی است

رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان بیان اینکه برخی از طرح‌های مطالعاتی برای پروژه‌های مختلف کپی می‌شود، گفت: اجرای پروژه‌ها نیازمند مطالعات علمی دقیق و کامل است.

خبرگزاری فارس: برخی از طرح‌های مطالعاتی پروژه‌ها در همدان کپی است

به گزارش مغرب، نرگس نورالله‌زاده  در جمع در خبرنگاران با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌ها نیازمند مطالعات علمی دقیق و کامل است، اظهار کرد: اگر در اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها به مباحث علمی و مطالعات توجه نشود نتیجه مناسبی حاصل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نبود مطالعات کافی برای پروژه‌ها و اقدامات اجرایی موجب بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود، افزود: با نبود مطالعات کافی و دقیق زمان اجرای پروژه‌ها نیز طولانی می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: قوانین حوزه مدیریت شهری قدیمی است و وزارتخانه‌ای وجود ندارد که به طور خاص پیگیر امور مدیریت شهری باشد.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی دقیقی از اقدامات مدیریت شهری در دست نیست، گفت: در خصوص اقدامات مدیریت شهری با توجه به مطالبات مردم، امور انجام‌شده مدیریت شهری مورد رضایت کامل از سوی شهروندان نیست.

نورالله‌زاده اضافه کرد: یکی از مواردی که در مرکز مطالعات شورای اسلامی همدان مورد توجه قرار دارد بحث آسفالت معابر است که با هزینه زیادی انجام می‌شود اما کیفیت لازم را ندارد که در همین خصوص پژوهش و مطالعاتی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از انجام هر کار و پروژه‌ای باید مطالعات لازم انجام شود، گفت: این مهم باید با کمک اهالی رسانه در بین مدیران و دستگاه‌های مختلف به یک فرهنگ و باور تبدیل شود.

رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه برخی از پروژه‌ها و اقدامات در حوزه شهری دارای طرح مطالعاتی ناقص هستند، افزود: برخی از طرح‌های مطالعاتی به ظاهر کامل هستند و مدیران مطالعات برخی از پروژه‌ها را بررسی نکرده‌اند تا اشکالات آن طرح مشخص شود.

وی به بیان اینکه برخی از طرح‌های مطالعاتی برای پروژه‌های مختلف کپی می‌شود، افزود: برخی مشاوران برای اجرای پروژه در شهرهای و مناطق مختلف یک طرح مطالعاتی دارند و برای همه موارد این طرح را کپی می‌کنند.

نورالله‌زاده بیان کرد: اهالی رسانه در مواجهه با پروژه‌هایی که قرار است اجرایی شوند خواستار بررسی مطالعات پروژه به صورت کامل از طرف مدیران باشند.

وی همچنین در خصوص طرح پارکینگ آقاجانی‌بیگ اظهار کرد: این طرح به دلیل نبود بودجه و اینکه بودجه سرمایه‌گذاری در منطقه ۲ محقق نشد، اجرایی نشده است.

رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه برای اجرای طرح پارکینگ آقاجانی بیگ از یک مشاور مطرح کشوری استفاده شده است، افزود: قصد بر این است که شکل معماری پروژه‌ها نیز ماندگار و قابل توجه و دارای هویت فرهنگی و معماری باشد.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از بودجه شهرداری در سال جاری محقق شده است، بیان کرد: شهرداری با وضعیت کمبود بودجه قرار نیست پروژه‌هایی را اجرا کند و بدهی بالا بیاورد.

نورالله‌زاده خاطرنشان کرد: با هزینه کردن برای مطالعات پیش از اجرای یک پروژه می‌توان آن پروژه را به یک بنای شاخص معماری تبدیل کرد.

وی با اشاره به اینکه باید به دنبال نخبه‌پروری باشیم، گفت: اعتماد به جوانان و شایسته‌سالاری از نکات مورد توجه مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *