۴ هزار طرح نیمه تمام ورزشی کشور نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار است

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: ۴ هزار طرح نیمه تمام ورزشی نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش مغرب، امیررضا خادم  در اولین همایش پیشکسوتان ورزش استان همدان، با بیان اینکه برای اولین بار چنین جمعی را در استانی که قهرمانان ارزشمند و بزرگی دارد می‌بینیم، اظهار کرد: برای ساماندهی این اتفاق در کشور نیازمند برنامه منسجم و دارای چارچوب هستیم.

وی با تأکید بر اینکه بیش از اینکه پیشکسوتان نیازمند کمک باشند نیازمند حمایت هستند، گفت: با برنامه‌ریزی مناسب و منطقی بیشتر می‌توان از راهنمایی و چارچوب‌های پیشکسوتان ورزش برای پیشبرد اهداف ورزش استفاده کرد.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: انجمن پیشکسوتان ورزش در سال‌های گذشته تشکیل شده و انتظار می‌رود صندوق اعتباری پیشکسوتان ورزش، بسیاری از کارها را نه تنها برای حمایت مالی بلکه برای استفاده از تجارب پیشکسوتان ورزش در کشور ساماندهی کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات در دولت و با حضور وزیر ورزش و جوانان به منظور تشکیل صندوق اعتباری پیشکسوتان، افزود: این صندوق به عنوان یک صندوق حمایتی تشکیل و ساماندهی بسیاری از کارها انجام می‌شود تا با حمایت افراد صاحب ایده، نهایی و ابلاغ شود.

خادم با تأکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید مشکلات جدی در عرصه ورزش داشتیم، بیان کرد: بالغ بر ۴ هزار طرح نیمه تمام در عرصه ورزش وجود داشت و ۸ هزار میلیارد تومان برای اتمام طرح‌های نیمه تمام لازم است.

وی با اشاره به کنار گذاشتن طرح‌های غیرمنطقی و ساماندهی سایر طرح‌ها، افزود: ساماندهی مشکلات با بحث برجام موجب شد اتفاقات خوبی برای کشور رخ دهد، امیدواریم آینده خوبی در اقتصاد کشور داشته باشیم.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در بودجه ۹۶ از ارزش افزوده بخشی به ورزش اختصاص شده و در برنامه ششم شاهد اختصاص اعتبارات قابل توجهی به ورزش خواهیم بود، ادامه داد: سال ۹۶ اعتبارات ورزش ۲۵۰ درصد رشد داشته که اتفاق قابل توجهی است و بخش عمده اینها استانی شده است.

خادم خاطرنشان کرد: اعتبارات به صورت نقدی و قطعی است که به استان‌ها اختصاص می‌یابد که این امور نتیجه ساماندهی چهار ساله است، و تا سه سال آینده می‌توانیم تمام طرح‌های نیمه تمام را با اعتماد به بخش خصوصی و مردم به اتمام برسانیم.

وی سیاست دولت را در این دانست که در ورزش به بخش خصوصی اعتماد شود و گفت: با اعتماد پیش آمده امیدواریم حداقل طرح‌هایی در شهر‌ها و مناطقی که نیاز است به اتمام برسانیم و به مناطق کمتر برخوردار کمک کنیم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *