بازی بزن در روی استاندار همدان برای به دست آوردن دل روحانی «خالیباف» واقعی کیست؟

استاندار همدان هفته گذشته در اظهارنظر و توهینی آشکار، محمدباقر قالیباف را در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی استان، «خالیباف» خواند.

به گزارش مغرب، در بحبوحه تبلیغات و بازار داغ آمد و شدهای انتخاباتی، اظهار نظر عجیب استاندار همدان بیش از همه موجب تعجب شد. اظهارنظری که بیش از هر چیز، غرض‌ورزی استاندار همدان را برملا کرده است.

نیکبخت که گویا این روزها در خط مقدم استانداران کشور برای به دست آوردن دل حسن روحانی است، در اظهارنظری جنجالی و توهینی آشکار، در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی استان همدان محمدباقر قالیباف را «خالیباف» خواند.

آقای استاندار! ما تا امروز نمی‌دانستیم که خالیباف کیست؟ اما فقط یک جستجوی کوتاه به آرشیو ذهنی خود آن هم فقط در چند حوزه که زدیم تازه دریافتیم خالیباف واقعی کیست!

بهتر است از همین اواخر شروع کنیم. از ماجرای جالب اتفاقاتی که در جوکار برای آن مامور راهور به خاطر اعمال قانون رخ داد، بخشدار جوکار با ماشین به او زد و فرار کرد، استانداری هم بعد از رسانه‌ای شدن این موضوع بیکار ننشست و تکذیبیه صادر کرد، آن هم برای یک واقعیت؛ البته دست آخر هم برای افکار عمومی مشخص شد که حق با کیست و دروغ را چه افرادی سر هم می‌کنند!

آقای استاندار! از همایش سرمایه‌گذاری و آورده‌هایش برای استان چه خبر؟ آیا سرمایه‌گذاران راضی به عبور از فرش قرمزی که برایشان پهن کردید، شدند یا این فرش فقط ترمز کارشان بود؟

جناب نیکبخت، خالی را چهار سال پیش افرادی بستند که دم از توسعه گردشگری رویایی همدان زدند. مگر قرار نبود گردشگری محور توسعه استان باشد و چرخ اقتصاد را بچرخاند؟ آیا چرخاند؟

روزگاری به نقل از معاون رئیس جمهور وقت وعده دادید که در سال ۲۰۱۷، یک جاذبه از استان همدان جهانی خواهد شد. آیا شد؟ هیچ خبر دارید که پرونده جهانی شدن یکی از جاذبه‌های همدان هنوز دست به دست کارشناسان بدون تخصص می‌چرخد؟ ایراد کار کجاست و چرا پیگیر نمی‌شوید تا ببینید ماه جهانی شدن همدان زیر ابر ناکاربلدی‌ها پنهان مانده است؟

آقای استاندار! خالی رویایی وقتی بسته شد که چهار سال پیش شما قول دادید پاس همدان را لیگ برتری کنید اما این تیم را لیگ برتری که نکردید هیچ، به یک دسته پایین‌تر هم فرستادید و چوب حراج به آبروی گل سرسبد ورزش استان زدید.

جناب نیکبخت! خالی خیالی وقتی بسته شد که به میثم مصطفی‌جوکار قهرمان خوب ورزش این مملکت قول اهدای یک آپارتمان دادید. سن جوکار بالا رفت و کشتی را کنار گذاشت اما شما هنوز روی کار هستید و این وعده‌تان هم رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

آقای استاندار! خالی خوب وقتی بسته شد که از مدیرکل خود حمایت کرده و گفتید «سیدعبدی افتخاری» فقط در صورتی از همدان خواهد رفت که معاون وزیر ورزش و جوانان شود. اما رسول منعم با اتفاقات عجیب مدیرکل ورزش شد و افتخاری هم هیچ وقت رنگ معاونت وزارت را به خود ندید!

کشتی استان همدان در دوران شما به کجا رسید؟ با پاس، این تیم ریشه‌دار چه کردید؟ از هاکی و والیبال و بسکتبال و… چه خبر؟ شما که خود را علامه دهر می‌دانید و صداقت در گفتار و عملکردتان گوش فلک را پر کرده، کدام گره را از ورزش باز کردید؟

آقای استاندار! خالی زمانی بسته شد که برای ایجاد اشتغال آمارسازی‌ها شد، نامه‌ای از طرف خبرنگاران به معاون اول رئیس جمهور فرستادید و مدعی تأیید آمار اشتغال استان شدید که رسانه‌ها آن را تکذیب کردند. وقتی برای ایجاد اشتغال آمارسازی کردید و آمار بیمه شده‌های تأمین اجتماعی را معیاری برای ایجاد اشتغال قرار دادید.

شما گفتید اهالی این دولت اهل اجرای برنامه‌های نمایشی مثل جشنواره‌های محلی نیستند و بنابراین توصیه، جشنواره‌های زمستانی و نوروز و تابستانی در اشل سال‌های قبل از خاطر رفت اما شما که خود بازیگر بودید چطور به همایش‌ها و جشنواره‌ها پشت پا زدید؟ جشنواره زمستانی که همین چند سال پیش ورزشکاران معروف و سفرای کشورها را به همدان می‌آورد در دوران مدیریت شما به صندوقچه خاطرات پیوست! راستی از جشنواره فیلم کودک و نوجوان و آن همه زحمت هنرمندان همدانی که برای بازگشت به خانه متحمل شدند، چه خبر؟ راستی آسمان فرودگاه چرا همچنان ابری‌ است؟ جز اینکه دو پرواز کژدار و مریز به دوبی صورت بگیرد آیا از پرواز خارجی دیگری خبر دارید که ما هم انعکاسش بدهیم و بابتش شادی کنیم؟! پرواز به کیش و تهران هم در گیرودار حواشی و لغوهای همیشگی ماند! چه خبر از پروازهای پَرخورده و ایرلاین‌های معطل؟!

آقای استاندار! خالی قشنگ وقتی بسته شد که تمام امور مربوط به معرفی میرسیدعلی را که به دوش تاجیک‌ها بود شما به نام خود تمام کردید. اگر این چنین نبود سال گذشته برای سید جمال‌الدین اسدآبادی بوق و کرنا راه انداخته و حداقل به همدانی‌ها و اسدآبادی ها می‌فهماندید که زیر آسمان شهرشان مردی نفس می‌کشید که حالا بیشتر از آنها، افغان‌ها او را می‌شناسند. ای کاش برای میرسیدعلی هم یک پای کار پیدا می‌کردید تا شاید رزومه کاری‌تان در حوزه فرهنگ امروز سنگین‌تر می‌شد. دلمان به حال باباطاهر می‌سوزد که عنوان سال جدید را مزین به نامش کردید اما پایان سال باز هم فرهنگ‌نویس‌ها از عریان بودن نام و نشانش در پیچ و خم عملکردها خبر خواهند داد.

جناب نیکبخت! خالی همیشگی مربوط به چهار سال اخیر و صحبت‌های شما در خصوص اشتغال بوده است. در صورتی که طبق آمار نرخ بیکاری استان از سال گذشته تاکنون یک درصد در سطح کشور افزایش داشته است.

جناب آقای مهندس! خود بارها اعلام کردید وقتی در سال ۹۲ دولت یازدهم روی کار آمد، تورم ۴۳ درصد بود، در شرایطی که طبق آماری که هم‌اکنون نیز در سایت بانک مرکزی موجود است، نرخ تورم در پایان سال ۹۲ بر اساس نظر بانک مرکزی ۳۴٫۷ درصد و بر اساس نظر مرکز آمار ایران ۳۲٫۱ درصد بوده است. به راستی آمار دروغ می‌گوید یا آنانکه ردای صداقت به تن کرده‌اند؟

انتخابات می‌آید و می‌رود. اگر دولت محبوب شما روی کار باشد با «تخریب تاریخی» محمدباقر قالیباف جای خود را برای چهار سال بعدی هم محکم کردید، اما یادتان نرود که این چند صباح هم می‌گذرد و چیزی که باقی خواهد ماند، تنها «اخلاق» است. ای کاش اخلاق را نمی‌باختید!

آقای استاندار! لطفا حالا که یک جوالدوزی به محمدباقر قالیباف زده و با این کار خود را «محبوب‌القلوب» دولت گرانقدرتان کرده‌اید یک سوزن هم به خود زده و در خلوت خود به این فکر کنید که «خالیباف» واقعی کیست!پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *