نابودی تیم‌های ورزشی یکی پس از دیگری؛ پشت پای مسئولان به سهمیه لیگ برتری هندبال همدان/جوانان را دریابیم

لیگ برتر هندبال

به گزارش مغرب، همدان از لحاظ تاریخ و تمدن در دنیا یکی از برترین شهرهای جهان است اما متاسفانه از امتیاز برخورداری از یک تیم سطح اول در هر رشته ورزشی محروم است و شاید دلیل آن است که شهر همدان به دست غیر همدانی‌ها اداره می‌شود و کمتر دلسوز مردم شهر همدان هستند.

نگاهی به وضعیت ورزش استان همدان این سئوال‌ها را در ذهن ایجاد می کند که کجاست تیم والیبال اتحاد جوان همدان؟ چه بلایی بر سر پاس بزرگ همدان آمده است؟ از تیم فوتسال علی‌صدر همدان چرا خبری نیست و چرا باید هر بار چشم گریان جوانان این شهر شاهد نابودی یا کناره‌گیری و افول یکی از رشته‌های ورزشی استان‌همدان باشد حال آنکه قرعه فال به نام هندبال خورده است.

مسئولان همدان علی‌رغم چراغ سبز فدراسیون هندبال در رابطه با حفظ سهمیه این تیم در لیگ برتر به این بخت هم پشت پا زده‌اند و علاقه‌ای به تیم داری در این رشته ندارند مسئولان همدان علی‌رغم چراغ سبز فدراسیون هندبال در رابطه با حفظ سهمیه این تیم در لیگ برتر به این بخت هم پشت پا زده‌اند و علاقه‌ای به تیم داری در این رشته ندارند هرچند که در سالی هم که این تیم در لیگ برتر بود در حد تیم‌های محل تا پایان فصل اداره شد و از تعداد جلسات تمرینات این تیم، لباس و امکانات و قراردادها هیچ نشانی از یک تیم لیگ برتری نداشت.

از سوی دیگر درصد قابل توجهی از قراردادهای بازیکنان و کادر فنی این تیم پرداخت‌نشده و حتی سرپرست و مربی این تیم نیز از اموال شخصی خود برای این تیم هزینه کرده‌اند که تمام این موارد جای تامل دارد.

اینکه ورزش استان‌همدان به کدام سمت حرکت می‌کند جای سئوال دارد چراکه توان تیم داری در یک‌رشته ورزشی را نداریم و همیشه زمین‌خورده‌ایم و ازیک‌طرف مسئولان این شهر بی‌تفاوت هستند و از طرف دیگر کارخانه و صنعتی در همدان وجود ندارد که توان تیم داری داشته باشد.

استان‌همدان از هندبالیست‌های بسیار توانمندی برخوردار و این شهر سرشار از استعدادهای ناب است اما متأسفانه این استعدادها تنها یک‌به‌یک می‌سوزند و از بین می‌روند.

استاندار همدان ظلم بزرگی به ورزش این شهر کرده است

مربی سابق تیم هندبال پاس همدان بابیان اینکه استاندار همدان ورزش این استان را به قهقرا برده است، اظهار داشت: ظلم بزرگی به خاطر دیدگاه‌های محمدناصر نیکبخت استاندار همدان به ورزشکاران این استان شده و این بی‌عدالتی‌هایی که انجام می‌شود ورزشکاران ما را دلسرد کرده است.

مجید مشایخی پور افزود: بودجه‌ای که برای تیم لیگ برتری هندبال همدان تصویب شد ۲۵۰ میلیون تومان بود که قرار بود ۱۵۰ میلیون تومان از طرف استانداری همدان و ۱۰۰ میلیون تومان از طریق باشگاه پاس به ما تزریق شود که از این ۲۵۰ میلیون تومان تنها ۵۰ میلیون تومان پرداخت شد که این مبلغ هم‌خرج ورودی تیم و هزینه ایاب و ذهاب بازیکنان برای بازی‌های خارج استان شد و تنها مقدار کمی به بازیکنان پرداخت کردیم.

وی بابیان اینکه بعضی بی‌عدالتی‌ها دل ما را به درد آورده است، گفت: سرپرست تیم ما یک فرد بازنشسته است که برای هزینه تیم وام گرفته و از جیب خود اقساط آن را پرداخت می‌کند و تقریبا ۱۴ میلیون برای این تیم کنار از قرارداد خود هزینه کرده است.

مسئولان استان‌همدان علاقه‌ای به حفظ سهمیه لیگ برتری هندبال همدان ندارند

مشایخی پور بابیان اینکه مسئولان همدان به حفظ سهمیه لیگ برتری هندبال همدان در کشور کاملاً بی‌تفاوت هستند، بیان کرد: متأسفانه مسئولان کوچک‌ترین اقدامی نکردند که این سهمیه برای استان‌همدان حفظ شود.

وی با بیان اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان‌همدان چندین بار این مطلب را عنوان کرده‌اند که تیم لیگ برتری هندبال را به لیگ‌های پایین ببرید درصورتی‌که این تیم تنها داشته لیگ برتری ورزش استان‌همدان است، گفت: عدم‌حمایت رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان‌همدان تااندازه‌ای بود که ما برای سالن تمرین خود هم دچار مشکل بودیم و برای گرفتن وقت تمرینی به شهرستان‌های مختلف مراجعه می‌کردیم.

وی عنوان کرد: ما برای تهیه اتوبوس، خوابگاه و تغذیه مشکلات زیادی داشتیم و در بازی برابر مس در کرمان بازیکنان ما به علت نبود هزینه برای گرفتن خوابگاه ۲ شب در اتوبوس خوابیدند که واقعاً این موضوع جای تأسف و شرمساری دارد که امکانات یک تیم لیگ برتری تا این حد باشد.

مربی سابق تیم هندبال پاس همدان بابیان اینکه تیم هندبال همدان از شاکله اصلی جوانان این شهر است، گفت: جوانان همدانی تشکیل‌دهنده این تیم هستند و یک تیم کاملاً بومی است و جای این سئوال که چرا مسئولان ما علاقه دارند بودجه ورزش و جوانان این استان را برای بازیکنان شهرهای دیگر هزینه کنند؟ وجود دارد.

وی گفت: آیا مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان برای یک تیم ۲۵ نفره برای رقابت یک سال و برای ایاب و ذهاب و تغذیه و البسه و قرارداد بازیکنان زیاد بود که مسئولان به قول خود عمل نکردند.

تیم هندبال همدان سهمیه لیگ برتری خود را حفظ کرد

مشایخی پور یادآور شد: تیم هندبال همدان با توجه به مشکلات عنوان‌شده، در فصل گذشته سهمیه لیگ برتری خود را حفظ کرد اما مسئولان علاقه‌ای به این تیم ندارند.

بازیکن هندبال استان‌همدان اظهار داشت: متأسفانه هندبالیست‌های همدانی بی‌انگیزه شده‌اند چراکه حق‌وحقوق بازیکنان را ندادند و در حال حاضر بازیکنان ما برای بازی به شهرهای دیگر می روند چون در این استان جایی از دیدگاه مسئولان ندارند.

سید امیر ناصرالدینی افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان‌همدان ۸ سال است که سالن هندبال را از ما گرفته و مدیرکل ورزش و جوانان توجهی به هندبال ندارد.

وی بابیان اینکه مسئولان استان‌همدان هیچ توجهی به تیم هندبال ندارند، گفت: با بدترین وضعیت در لیگ برتر شرکت کردیم بطوریکه تمرینات در حد محلات و هفته‌ای ۳ مرتبه بود و در بازی‌های خارج استان نیز نصف بازیکنان در اتوبوس می‌خوابیدند و با تمام خستگی به زمین مسابقه می‌رفتیم.

بازیکن هندبال استان‌همدان عنوان کرد: دو دست لباس اول فصل به ما دادند که تا پایان فصل مرتب این لباس‌ها را می‌شستیم و دوباره می‌پوشیدیم و به دلیل اینکه برخورد بازیکن دفاع و حمله در هندبال زیاد است لباس‌ها پاره می‌شد که هر بار با وصله و پینه کردن لباس‌ها باید بازی می‌کردیم.

ناصرالدینی عنوان کرد: قراردادهای ما نسبت به سایر تیم‌ها پایین بود اما قراردادها را نیز پرداخت نکردند و این مسئله دل بازیکنان را به درد آورده است.

وی عنوان کرد: ما به خاطر شهرمان جمع شده و تیم را تشکیل دادیم وگرنه هرکدام از بازیکنان ما از سایر استان‌ها پیشنهاد داشتند و من می‌توانستم به‌راحتی برای تیم‌های کاشان و ارومیه بازی کنم اما به خاطر شهرم ماندم.

در پایان اینکه امیدواریم مسئولان ورزش همدان نگاه خود را در رابطه با تیم داری تغییر دهند و با حمایت خود از تمام رشته‌ها در بالاترین سطح، شورونشاط را به شهر همدان بازگردانند زیرا این شهر لیاقت آن را دارد که در سطح اول ورزش کشور تیم داری کند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *