رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان: تغییر نام «میدان بیمه» به«میدان مالیات» بدون طی فرآیند قانونی انجام شد/ چه دلیلی دارد از مجموعه‌ای که مردم دلخوشی ندارند میدانی نامگذاری شود!

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: تغییر نام «میدان بیمه» به «میدان مالیات» بدون طی فرآیندهای قانونی انجام شده است در صورتی که کمیته نامگذاری باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

به گزارش مغرب، محمد تبریزی در صحن علنی شورای شهر همدن، با انتقاد از تغییر نام میدان بیمه به میدان مالیات بدون طی فرآیندهای قانونی، اظهار کرد: تغییر نام میدان «بیمه» و رویه آن مسئله مهمی بود که باید در شورا مطرح می‌شد.

وی با بیان اینکه مالیات از مباحث جنجال‌برانگیز شهر است و همه در مورد آن انتقاد می‌کنند، گفت: حتی امام جمعه نیز در خصوص وضعیت مالیات نقد دارد و تغییر نام میدان «بیمه» به میدان «مالیات» یعنی به افکار عمومی توجه نمی‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: امور مالیاتی در این شهر به سازندگی شهر همدان نرسیده و حتی گاهی اوقات گویا وظیفه دارند کارهای نیمه تمام اشتباه را به پایان برسانند.

وی خواستار رسیدگی به این موضوع از طریق رئیس شورا و برخورد با این موضوع شد و افزود: شهردار هم در خصوص تغییر نام نمی‌تواند به تنهایی کاری کند و کمیته نامگذاری باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

تبریزی با بیان اینکه با گذشت ۱۸ سال از شکل‌گیری شورا یک بن‌بست هم به نام شورا نامگذاری نکرده‌ایم، تصریح کرد: چه دلیلی دارد از مجموعه‌ای که دلخوشی در شهر وجود ندارد میدانی نامگذاری شود.

علی‌اکبر نظری عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه دو هفته پیش در کمیسیون نامگذاری تغییر نام «میدان بیمه» به نام «میدان مالیات» مطرح و با آن مخالفت شد، گفت: در آن جلسه گفتند بر اساس توافقنامه این کار را انجام می‌دهند.

وی در خصوص تغییر نام تالار قرآن به مرکز همایش‌های بین‌المللی و قرآنی، اظهار کرد: تمام مکاتبات برای دریافت اعتبارات با نام تالار قرآن صورت گرفت و از ابتدا مخالف تغییر نام به مرکز همایش‌های بین‌المللی و قرآنی بودم.

در این جلسه نامه‌ای قرائت شد که در آن قید شده بود به منظور تشویق و ترغیب سازندگان مدارس غیر انتفاعی در سطح شهر و در کاربری‌های آموزشی پیشنهاد می‌شود که عوارض پروانه ساختمانی املاک مذکور ۴۰ درصد محاسبه و اخذ شود و پروانه‌های ساختمانی مذکور مشمول تخفیف پرداخت نقدی شود که به دنبال آن علی رحیمی‌فر عضو شورای اسلامی در واکنش به این نامه و چندین نامه دیگر قرائت شده، بیان کرد: دو سه هفته است نامه برای موارد خاص به شورا می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه مدارس غیر انتفاعی را  به دلیل سوددهی بالا مانند واحدهای تجاری ببینیم،‌ یادآور شد: مخالف تخفیف عوارض ساختمانی در این خصوص هستم.

رحیمی‌فر خاطرنشان کرد: حذف عوارض نوسازی و بهسازی برای افراد زیر پوشش ارگان‌های حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی و… که رعایت مصرف بهینه را دارند برای مدت دو ماه خواستار هستم.

وی در پایان تصریح کرد: از ابتدا مخالف تغییر نام تالار قرآن به مرکز همایش‌های بین‌المللی و قرآنی بودم.

نرگس نورالله‌زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: تغییر نام مجدد مرکز همایش‌های بین‌المللی و قرآنی به نام قبلی آن، تالار قرآن منافاتی با برگزاری همایش‌ها و جلسات علمی ندارد و اشتباه ما این بود طیف مخاطبان را در این خصوص ندیدیم.

وی با اشاره به اجرای طرح شورای اجتماعی محلات، تأکید کرد: افرادی که تاکنون مانع اجرای طرح شورای اجتماعی محلات شدند باید علاوه بر خسارات معنوی که به مردم داشتند خسارات مادی نیز داشتند که باید خود را موظف به پرداخت خسارت‌های مالی بدانند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *