معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان مطرح کرد اقدام غیر قانونی شهرداری همدان در تغییر نام «میدان بیمه» به «میدان مالیات»

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان گفت: شهرداری همدان بدون طی مراحل قانونی اقدام به تغییر نام «میدان بیمه» به «میدان مالیات» کرده است.

به گزارش مغرب، رضا زمانی در شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان همدان با اشاره به امکان آتش‌سوزی در سطح عرصه طبیعی اظهار کرد: آماری که اداره محیط زیست شهرستان ارائه داد، نشان می‌دهد در سال‌های ۹۲ ،۹۳ و ۹۴ حجم بارندگی در مراتع کم بوده و متاسفانه شاهد آتش‌سوزی بیشتری بوده‌ایم اما سال ۹۵ ، ۲۰۶ هکتار آتش‌سوزی مراتع ثبت شده و سیر نزولی داشته است.

وی با اهمیت به بارش باران و کاهش آتش‌سوزی معابر طی سال ۹۵، گفت: عمکرد محیط زیست نیز در کنترل وضعیت خوب بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان با تاکید به پیشگیری از آتش‌سوزی با آموزش دهیاران و بخشداران، جلوگیری از اقدامات عمدی را در  این راستا مهم دانست.

وی با اشاره به اینکه از جمله مواردی که در شهر همدان درگیر بوده‌ایم این است که کارگاه‌های غیرمجاز تبدیل خودروهای بنزین‌سوز به گازسوز فعالیت دارند و این می‌تواند عواقب بدی در پی داشته باشد، بیان کرد: در رابطه با ال پی جی(LPG) و مراکز غیر قانونی توزیع سوخت‌ها باید کارگروهی با محوریت سازمان صنعت، معدن و تجارت و نمایندگیی از اداره اماکن، شهرداری، اتاق اصناف، شرکت گاز و … تشکیل شود.

زمانی با بیان اینکه باید از این مراکز موجود در سطح شهر بازدید شود، گفت: باید با اولویت‌بندی مراکزی که نزدیک به مناطق مسکونی و … هستند، برخورد صورت گیرد که خوشبختانه مشکل قضایی در برخورد نیز وجود ندارد.

وی با اشاره به انتشار تصاویر و مطالبی در فضای مجازی مبنی بر تغییر میدان بیمه به میدان مالیات، در این زمینه به روند نامگذاری معابر از سوی شهرداری پرداخت و گفت: بر اساس بند ۲۷ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها روند نامگذاری‌ها به عهده شهرداری است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان خاطرنشان کرد:‌ بر اساس جریان نامگذاری و تغییر معابر کمیته‌ای شکل گرفته که در آن نماینده فرمانداری، اداره پست، سازمان‌های مرتبط با شهرداری، دو نفر فرهیخته ادبی و … حضور دارند که در آنجا تغییر نام و نامگذاری معابر به تصویب می‌رسد.

وی با بیان اینکه بر اساس بند ۲۴  ماده‌ای از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی نامگذاری و تغییر نام با رعایت مقررات مربوطه در صحن شورای اسلامی مطرح و تصویب می‌شود، افزود:‌ اگر موضوع در صحن شورا مصوب شد، بر اساس ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی تمام مصوبات شورا در صورتی که پس از دو هفته  مورد اعتراض هیأت تطبیق مقررات قرار نگیرد، اجرایی خواهد شد.

زمانی تصریح کرد: پیشنهاد تغییر میدان بیمه به میدان مالیات داده شد و کمیسیون با کلیات نامگذاری به نام مالیات مخالف نبود چراکه نیاز به فرهنگ‌سازی در رابطه مالیات وجود دارد و مردم باید به موضوع مالیات واقف شوند اما اینکه بخواهیم میدانی که چندین سال به نام بیمه نامگذاری شده و ارزش فرهنگ‌ بیمه کم از فرهنگ‌ مالیات نیست را تغییر دهیم، مخالف بوده‌ایم.

وی افزود:‌ با توجه به سبقه میدان بیمه و نهادینه شدن آن در بین مردم، کمیسیون مخالف تغییر نام بود، اما شهرداری خود رسماً اقدام به تغییر نام کرده است، بدون اینکه مراحل قانونی طی شود.

 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *