فرماندار شهرستان همدان: برای اشتغالزایی صرفا نباید به فکر ایجاد واحدهای تولیدی بزرگ با سرمایه‌گذاری کلان بود

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه برای اشتغالزایی صرفا نباید به فکر ایجاد واحدهای تولیدی یا خدماتی بزرگ با سرمایه‌گذاری کلان باشیم، گفت: پتروشیمی با سرمایه‌گذاری چند میلیاردی هنوز به نتیجه نرسیده است در حالی که یک واحد تولیدی پوشاک روستایی ۱۵۰ نفر از جوانان روستا را مشغول به کار کرده است.

به گزارش مغرب علی تعالی  در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان همدان با بیان اینکه امروز اصلی‌ترین رسالت ما اشتغالزایی است افزود: همه دستگاه‌های اجرایی و بخش‌های مختلف باید با همکاری و همبستگی به رفع معضل بیکاری بپردازند.

وی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب در همه عرصه‌های پیش رو با همراهی و پشتوانه مردمی پیروز بوده‌ایم یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره در عرصه داخلی و در عرصه بین‌المللی نیز یک قدرت منطقه‌ای و تعیین‌کننده بوده که توانسته قدرت خود را به رخ ابرقدرت‌های جهان بکشد.

فرماندار شهرستان همدان با اشاره به لزوم توجه جدی به موضوع اشتغال جوانان تصریح کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که امروز در سطح جامعه با آن مواجهیم ریشه در بیکاری و عدم اشتغال دارد که افزایش این آسیب‌ها با بیکاری رابطه مستقیم دارد.

وی با بیان اینکه برای اشتغالزایی صرفا نباید به فکر ایجاد واحدهای تولیدی یا خدماتی بزرگ با سرمایه‌گذاری کلان باشیم اظهار کرد : توسعه صنایع کوچک تولیدی، تبدیلی و خدماتی با سرمایه‌گذاری‌های محدود علاوه بر نیاز به سرمایه‌گذاری محدود نتیجه زودبازده و قابل توجهی در اشتغالزایی دارد.

تعالی افزود: پتروشیمی ما با سرمایه‌گذاری چند میلیاردی چند سال است که دنبال می شود و هنوز هم به نتیجه نرسیده و نهایتا ۳۰۰ نفر اشتغالزایی دارد در حالی که یک واحد تولیدی پوشاک روستایی ما با سرمایه‌گذاری شخصی یک میلیارد تومان ۱۵۰ نفر از جوانان روستا را مشغول به کار کرده است.

وی به فراهم بودن بسیاری از زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه در استان و به ویژه در مرکز استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد : زیرساخت‌های موجود به خوبی در راستای اشتغالزایی مورد بهره‌برداری و استفاده قرار نمی‌گیرد.

 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *