مسوول پیگیری امور دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان: ۱۷ پروژه در همدان با مشارکت کشورهای خارجی اجرایی شده است

مسوول پیگیری امور دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان گفت: تاکنون ۱۷ پروژه در همدان با مشارکت و سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی اجرایی شده است

به گزارش مغرب، جمیله دینی‌زاده در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان همدان، با اشاره به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اظهار کرد: برنامه‌ها در راستای تحقق شعار سال پیش خواهد رفت و هدف نهایی تحقق شعار سال است.

وی هدف از اجرای برنامه‌ها را افزایش سرمایه‌گذاری، توسعه صادرات غیر نفتی، رشد اقتصاد، تک‌رقمی بودن نرخ تورم، ایجاد شغل و … عنوان کرد و افزود: چهار کمیته در راستای تحقق شعار سال تشکیل شده است.

مسوول پیگیری امور دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان کمیته‌ علم و فناوری، کمیته عمران و انرژی، کمیته اقتصادی، کمیته گفتمان‌سازی را چهار کمیته تشکیل شده برشمرد و گفت: گفتمان‌سازی یک فرصت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک بحث جدید است که باید فرهنگ‌سازی ویژه‌ای در راستای تحقق آن انجام گیرد، ادامه داد: همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی باید در راستای فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی قدم بردارند.

دینی زاده با بیان اینکه هدف از تشکیل جلسات شناسایی مشکلات وحل آن‌ها است، تصریح کرد: کمیته‌های تشکیل شده باید مشکلات دستگاه‌ها را مطرح و در جداولی ارائه دهند.

وی برون‌گرایی را یکی  از رویکردهای توسعه اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: تاکنون ۲۱۷ پروژه به بخش‌های خصوصی واگذار شده است که استان همدان در این بخش رتبه نخست کشور را برعهده دارد.

مسوول پیگیری امور دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان با اشاره اجرایی شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی با مشارکت کشور‌های خارجی، ادامه داد: تاکنون ۱۷ پروژه با مشارکت سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی اجرایی شده است.

وی با اشاره به احداث کارخانه پنل خورشیدی در استان همدان، خاطرنشان کرد: احداث این کارخانه ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر را به دنبال خواهد داشت.

دینی‌زاده با بیان اینکه اگر پروژه‌های نیمه تمام به اتمام برسد اشتغال‌زایی نیز افزایش خواهد یافت، یاد آور شد: همه دستگاه‌ها و نهادها برای تحقق اهداف باید دست به دست هم دهند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *