مسئول بسیج سازندگی همدان عنوان کرد: اجرای ۵۰ پروژه محرومیت‌زدایی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در همدان

مسئول بسیج سازندگی همدان گفت: امسال با استفاده از ظرفیت بخش محرومیت‌زدایی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) ۵۰ پروژه در همدان کلید خورد.

به گزارش مغرب به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین (ع)، شهرام صادقی اظهار داشت: در بخش اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی یک روزه ۱۰ هزار و ۲۴۰ نفر اعزام می‌شوند که بیشتر در بخش حلقه‌های صالحین فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در اردوهای جهادی ۱۰ روزه دانش‌آموزی، یک‌هزار نفر و در اردوهای ۱۰ روزه دانشجویی نیز ۲ هزار و ۶۱۰ نفر در قالب گروه‌های ۱۵، ۲۰ و ۳۰ نفره در مناطق محروم شهرستان‌های کبودراهنگ، رزن، فامنین، قهاوند، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد حضور می‌یابند.

مسئول بسیج سازندگی همدان گفت: این گروه‌ها در بخش‌های عمرانی مانند مرمت و بازسازی مساجد، مدارس، خانه محرومان و نیازمندان، امامزاده‌ها، آموزش‌های فرهنگی، برگزاری یادواره‌های شهدا، جشن تکلیف، قرآن، نماز، احکام، مشاوره خانواده و ارائه خدمات پزشکی درمانی فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در بخش فعالیت‌های اقتصادی نیز این گروه‌ها با توجه به شعار سال برنامه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در قالب اردوها و دوره‌های ۱۰ روزه به علاقمندان ارائه می‌دهند.

صادقی عنوان کرد: در بخش اردوهای سه روزه نیز، ۵ هزار و ۱۷۶ نفر از بسیج مهندسین کشاورزی وظیفه آموزش و انتقال مباحث علمی لازم به کشاورزان مناطق محروم در استان را بر عهده دارند.

وی ابراز کرد: علاوه بر فعالیت و نظارت رایگان بر پروژه‌ها توسط بسیج مهندسان بر طرح‌های صنعتی و عمرانی، در اردوهای هفت روزه محلات نیز ۴ هزار و ۳۷۳ نفر برای ارائه خدمات محرومیت‌زدایی به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی همدان اظهار داشت: در طول برگزاری اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی که از ابتدای تابستان آغاز شده و تاپایان این فصل نیز ادامه می‌یابد، ۴۵۰ نفر از بسیج پزشکی نیز خدمات پزشکی- درمانی را به مردم مناطق محروم ارائه می‌دهند.

وی تاکید کرد: در طول تابستان ۳۵ هزار نفر در اردوهای خدمت مشارکت کرده و در قالب اردوهای جهادی ۸۰ پروژه عمرانی را در بخش‌های مرمت و بازسازی و… انجام می‌دهند.

صادقی بیان کرد: امسال با استفاده از ظرفیت بخش محرومیت‌زدایی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) ۵۰ پروژه در سطح استان کلید خورده و ۵ هزار نفر نیز در بخش فنی و حرفه‌ای، مشاغل خانگی و صنایع دستی آموزش‌های لازم را می‌بینند.

وی با اشاره به اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن گروه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی استان همدان عنوان کرد: امسال ۱۰۰ گروه جهادی جدید شناسایی شده و جمع ۳۰۰ گروه جهادی دیگر در سطح استان اضافه می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی همدان درباره دیگر برنامه‌های این نهاد در همدان گفت: طرح بسیج همگام با کشاورز، شبکه سازی روستاها و پوشش دادن ۲۰۰ روستا در شبکه بسیج همگام با کشاورز، اعزام تیم‌های تخصصی و فوق تخصصی درمانی به مناطق محروم و برگزاری ۱۰ همایش علمی در بخش کشاورزی از دیگر برنامه‌های در سال ۹۶ است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *