مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر: خلع ید شرکت علیصدر را تکذیب می‌کنم/ پیگیری کار از مراجع قانونی برای ما محفوظ است/ هنوز خبری نیست و لزومی ندارد این مسائل در فصل گردشگری بیان شود!

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه اعلام اتمام کار شرکت علیصدر و واگذاری آن به میراث فرهنگی به جز ایجاد بحران برای این شرکت کاری از پیش نمی‌برد، گفت: خلع ید شرکت علیصدر را تکذیب می‌کنم و پیگیری کار از مراجع قانونی برای علیصدر محفوظ است.

حمیدرضا یاری در خصوص انتشار خبری مبنی بر صدور حکم خلع ید شرکت علیصدر اظهار کرد: فعلاً نه حکمی صادر شده ونه رأیی داده شده است؛ ضمن اینکه کار مراحل قانونی خود را نیز طی نکرده است.

وی ادامه داد: دادخواستی ۱۸ دی ماه سال ۹۵ از طرف دادستان دیوان محاسبات اعلام شده و کار اکنون در هیأت مستشاری بررسی می‌شود، هیأت مستشاری اگر هر رأیی صادر کند، آن را به میراث فرهنگی می‌دهد نه به شرکت علیصدر و این شرکت می‌تواند به رأی دیوان محاسبات اعتراض کند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با تأکید بر اینکه این کار فرآیند طولانی دارد، خاطرنشان کرد: هنوز اتفاقی نیفتاده است؛ ضمن اینکه اکنون فصل گردشگری ماست؛ فصلی است که علیصدر به دنبال پذیرایی از مسافران است و خواهش می‌کنیم در این فصل چنین مسائلی بیان نشود.

وی اضافه کرد: اگر هر اتفاقی هم افتاد، آن را در بین خودمان حل و فصل کنیم  و اینکه غار علیصدر به میراث فرهنگی واگذار می‌شود یا نه، فعلاً لزومی ندارد این مسائل رسانه‌ای شود، زیرا هنوز خبری نیست.

یاری با تأکید بر اینکه هیچ خبری مبنی بر خلع ید شرکت سیاحتی علیصدر به دست این شرکت نرسیده است، گفت: این مسئله توسط دیوان محاسبات و هیأت مستشاری در حال بررسی است و اگر دیوان محاسبات کشور رأی به خلع ید شرکت علیصدر دهد، این حق برای شرکت علیصدر محفوظ است که نسبت به رأی صادره اعتراض کند.

وی با بیان اینکه اعلام اتمام کار شرکت علیصدر و واگذاری آن به میراث فرهنگی غیر از ایجاد بحران برای این شرکت کاری از پیش نمی‌برد، افزود: خلع ید شرکت علیصدر را تکذیب می‌کنم و پیگیری کار از مراجع قانونی برای علیصدر محفوظ است.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه شرکت علیصدر به هر آنچه قانون بگوید، تمکین می‌کند، افزود: شرکت علیصدر نمی‌خواهد در مقابل قانون بایستد؛ لزومی هم ندارد این مسائل از سوی برخی آقایان در فصل گردشگری به مطبوعات کشیده شود.

وی با بیان اینکه از شهریورماه سال گذشته تاکنون آمار بازدیدکنندگان غار علیصدر سه برابر شده است، بیان کرد: شرکت علیصدر ظرف ۲۷ سالی که به کار خود ادامه می‌دهد، هر چه درآمدزایی کرده، سرمایه‌گذاری کرده و ریالی به شرکت نیز کمک نشده است.

یاری اضافه کرد: در ایام تعطیلات عید فطر حدود ۲۰ هزار مسافر به غار علیصدر مراجعه کردند و از خدمات این شرکت بهره‌مند شده و سرویس خدماتی و رفاهی دریافت کردند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه ارائه خدمات بازدید از غار علیصدر تا ۱۰ هزار نفر هیچ مشکلی ندارد، بیان کرد: بیش از این تعداد مسافر نهایتاً سه تا چهار ساعت انتظار برای بازدید غار وجود دارد که این هم از به لحاظ محدودیت غار است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *