معاون عمرانی استاندار همدان خبر داد اختصاص اعتبار برای ساختمان میراث فرهنگی و موزه شهر جهانی لالجین

معاون عمرانی استاندار همدان از اختصاص اعتبار برای ساختمان میراث فرهنگی و موزه شهر جهانی لالجین خبر داد.

به گزارش مغرب، محمودرضا عراقی  در جشن سالروز جهانی شدن شهر لالجین  اظهار کرد: استان همدان مزیت مهمی در توسعه گردشگری است و نخستین اولویت در این خصوص فراهم کردن زیرساخت‌هاست.

وی با تاکید بر اینکه در بخش گردشگری می‌توان اشتغال و تولید خوبی داشت، بیان کرد: در استان همدان زیرساخت‌ها مهم است به طوری که راه‌آهن در اردیبهشت ماه به همدان آمد و در نخستین مرحله بهره‌برداری خانواده شهدا و جمعی از اصحاب رسانه به مشهد سفر می‌کنند.

معاون عمرانی استاندار همدان بیان کرد: امسال برای ساختمان میراث فرهنگی که به صورت معماری ایرانی ـ اسلامی طراحی شده است، اعتبار خاصی اختصاص یافته و برای موزه لالجین نیز ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار گذاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری لالجین نیز از سوی سازمان همیاری‌ها اعتبار ویژه‌ای را برای توسعه شهر فامنین در اختیار خواهد داشت.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس نیز با بیان اینکه لالجین یکی از جاذبه‌های گردشگری استان همدان است، گفت: سفال امکان بزرگی است که این شهر را تبدیل به قطب بزرگ اشتغالزایی کرد.

محمدعلی پورمختار با بیان اینکه لالجین توانسته به همت خود اهالی و با مشقت زیاد کار و تلاش خود را به ثمر برساند، افزود: برخی کارگاه‌ها بیش از هزار سال سابقه دارد.

وی تصریح کرد: ظرفیت خوبی در لاله جین ایجاد شده است و آمادگی پذیرش هنرجو در مرکز علمی کاربردی این شهر برای علاقمندان ایجاد شده تا کسانی که تمایل به تحصیل دارند به همت سازمان میراث فرهنگی آموزش‌های خوبی را بگذرانند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با اشاره به اینکه شهر سفال نیازمند زیرساخت‌های مناسب و حمایت است، اضافه کرد: بخشی از وعده‌های مسوولان برای شهر جهانی سفال انجام شده و بخشی نیز انجام خواهد شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *