مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره): زمان برگزاری کنگره ملی مرحوم آیت‌الله آقانجفی در همدان به آذرماه امسال موکول شد

آقا نجفی همدانی

مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره) از برگزاری کنگره ملی مرحوم آیت‌الله آقا نجفی در همدان خبر داد و گفت: مرحوم آیت الله آقا نجفی نسبت به مسائل نظام و انقلاب نگاه دقیقی داشت.

سیدمحمد کاظم حجازی اظهار داشت: دارالمؤمنین همدان با وجود سرمایه‌های معنوی بزرگی مانند آقا نجفی، غنای خود را به اثبات رسانده است.

حجازی با اشاره به همراهی مرحوم آیت‌الله آقا نجفی همدانی با انقلاب و امام (ره) در راهپیمایی‌ها و سخنرانی‌ها گفت: همچنین در دوران دفاع مقدس مسجد ایشان به عنوان مأمن و محفلی برای رزمندگان بود که در آنجا حضور یافته و به سخنان این عالم گرانقدر گوش جان می‌سپردند.

وی عنوان کرد: فارغ از نقش علمی- قرآنی این مجتهد نقش ایشان در فضای اجتماعی- سیاسی استان حائز اهمیت بود که ایشان در کهولت سن قبل از پیروزی انقلاب در راهپیمایی‌ها، استقبال از امام در فرودگاه مهرآباد، بیانیه ها و غیره همراهی داشتند و این بیانگر نگاه دقیق مرحوم آقا نجفی نسبت به مسائل نظام و انقلاب بود.

حجازی افزود: هر زمان که رزمندگان به شهر می‌آمدند خستگی راه را در این مسجد با عبارات و سخنان ایشان از تن به در می‌کردند و به عبارتی در پیام مقام معظم رهبری نیز در زمان فوت ایشان به خوبی مشهود است که حلقه اصلی اطرافیان ایشان جوانان بودند و ایشان را مرجعیتی برای مباحث اجتماعی خودشان می‌دانستند.

مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره) بیان کرد: تیم اجرایی کنگره در استان قرار دارد و فعالیت‌های کمیته‌های پنجگانه شروع شده، ضمن اینکه مقدمات سفارش مقالات آماده شده و در مجله وزارت علوم برای دو هزار استاد دانشگاه عناوین مقالات ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه تمام جلسات کنگره علمی در دانشگاه و با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در حال برگزاری است مطرح کرد: اعتبار مؤسسه شهید مدنی(ره) باعث شده که با عنایت الهی کارها به خوبی پیش رود و اکنون ارتباطات علمی با اساتید برقرار است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *