رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان: همایش ملی «نگرش علمی و کاربردی به عفاف و حجاب» برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان از برگزاری همایش ملی نگرش علمی و کاربردی عفاف و حجاب خبر داد و گفت: این همایش هفتم و هشتم آذرماه برگزار خواهد شد.

صفی‌الله صفایی با اشاره به برگزاری همایش نگرش علمی و کاربردی عفاف و حجاب، اظهار کرد: فراخوان طرح‌ها و ایده‌های برتر کاربردی در حوزه عفاف و حجاب در سه محور دانشجویی، مردمی و موسسات فعال است.

وی با اشاره به اینکه پذیرش مقاله در هشت بخش خواهد بود، تصریح کرد: الهیات و مبانی معرفتی، ارتباطات و رسانه‌ها، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری، بهداشت و سلامت، جامعه شناسی و علوم اجتماعی، حقوق، علوم تربیتی و روانشناسی، هنر و ادبیات، از جمله محور‌های پذیرش مقاله خواهد بود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان  افزود: «عفاف و حجاب و ادیان»، «عفاف، حجاب و اخلاق»، «عفاف و حجاب در اندیشه غربی»، «عفاف، حجاب و نگرش‌های نواندیشانه» و «عفاف و حجاب در دوره معصومین‌(ع)» از جمله محور‌های پذیرش مقاله در بخش الهیات و مبانی معرفتی خواهد بود.

وی عفاف، حجاب و ارتباط انسانی، عفاف، حجاب و ارتباطات جمعی با تاکید بر تلویزیون، عفاف، حجاب، رسانه‌های نوین و فضای مجازی، مبانی و مهارت‌های عفاف آفرینی رسانه‌ای از محور‌های پذیرش مقاله در حوزه ارتباطات و رسانه‌ها عنوان کرد.

صفایی با اشاره به پذیرش مقاله در بخش برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری، خاطر نشان کرد: طرح‌ها و سیاست‌های حکومتی ترویج عفاف و حجاب، طرح‌ها و برنامه‌های مردمی ترویج عفاف و حجاب، طرح‌ها و سیاست‌های آسیب‌‌شناسانه عفاف و حجاب، طرح‌ها و سیاست‌های آینده‌نگر انه عفاف و حجاب از جمله موارد پذیرش مقاله در این حوزه خواهد بود.

وی بهداشت و سلامت را یکی دیگر از بخش‌های پذیرش مقاله برشمرد و گفت: عفاف و حجاب و زیبایی، عفاف، حجاب و بهداشت حرفه‌ای، عفاف، حجاب و فعالین عرصه سلامت، عفاف، حجاب و ورزشکاران، از محور‌های پذیرش مقاله در حوزه بهداشت و سلامت خواهد بود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان بیان کرد: «جامعه‌پذیری عفاف و حجاب»، «عفاف و حجاب و الگوسازی»، «عفاف و حجاب و ساز و کار تغییر الگوی آن»، «عفاف، حجاب جوامع اسلامی»، «عفاف و حجاب و نهادهای اجتماعی» از جمله محور پذیرش مقاله در این حوزه خواهد بود.

وی یادآور شد: بخش علوم تربیتی و روانشناسی در حوزه‌های «عفاف و حجاب و سلامت روانی»، «عفاف، حجاب و تیپ شخصی»، «عفاف، حجاب و همسرگزینی»، «عفاف، حجاب و فرزندپروری» پذیرای مقاله خواهد بود.

صفایی با بیان اینکه «عفاف و حجاب و زیبایی‌شناسی»، «عفاف و حجاب و سینما»، «عفاف حجاب و معماری ایرانی اسلامی» از جمله محور‌های پذیرش مقاله در بخش هنر و ادبیات خواهد بود، افزود: این همایش در بخش حقوق و در حوزه «عفاف، حجاب و خلأهای قانونی»، «عفاف، حجاب و حقوق شهروندی»، «عفاف، حجاب و جرم‌انگاری»، «عفاف، حجاب و حقوق بشر» نیز پذیرای مقاله علاقه‌مندان خواهد بود.

وی از برگزاری همایش ملی نگرش علمی و کاربردی به عفاف و حجاب خبر داد و گفت: مهلت ارسال اصل مقالات تا ۳۰ شهریور و اعلام نتایج داوری ۳۰ مهرماه خواهد بود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *