عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی: رأی اعتماد مجلس به وزرای خدوم خواهد بود نه افراد سیاسی/ کابینه دوازدهم نیازمند جوان‌سازی است

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به وزرای لایق، شایسته و خدوم رأی اعتماد خواهد داد نه افرادی با که غلظت سیاسی کاری آنها بالا باشد.

علی‌اکبر رنجبرزاده با تأکید بر تشکیل کابینه‌ای قوی و کارآمد در دولت دوازدهم اظهار کرد: بالاترین درصد موفقیت هر دولتی در تشکیل هیأت دولت در ابتدای شروع به کار آن کلید می‌خورد.

وی رسیدن به سرمنزل مقصود را در تشکیل هسته اولیه آن با یک ثبات، نظم و هماهنگی خاص دانست و با تأکید بر اینکه باید افکار و عقاید دولتی‌ها با هم هماهنگ و همسو باشد، بیان کرد: اگر افکار دولت و کابینه رئیس جمهور با خط سیر انقلاب و افکار، ایده‌ها و مطالبات مردم همسو بوده و مسیر آنها با مسیر انقلاب منطبق باشد، دستاوردهای نظام و انقلاب را به عنوان اسناد پشتیبانی حرکت خود خواهد داشت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزرا باید کارآمد، منسجم، توانمند، باانگیزه، همه‌جانبه‌نگر، با درایت، اهل تعامل و انتقادپذیر باشند، افزود: وزرای انتخابی از سوی رئیس جمهور باید با یک نگاه جهادی، نگاه عمیق به پاسخگویی به مطالبات مردم داشته، موقعیت‌شناس باشند و کشور را در شرایط فعلی درک کنند.

وی با اشاره به اینکه یک وزیر باید اولویت‌های کشور را هدفگذاری کند، خاطرنشان کرد: دولت اگر بنای اولیه‌ دولت خود را کج بگذارد، امیدی نیست که این دیوار فرو نریزد.

رنجبرزاده اضافه کرد: اگر بنای دولت مستحکم، دقیق، حساب شده و به دور از جنجال‌های سیاسی و بر روی دقت عمیق و مشورت با ارکان نظام باشد، یقیناً پشتوانه لازم را برای خود به همراه خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به دیدگاه متفاوت نمایندگان مجلس در خصوص دولت مبنی بر موافقت برخی با سیاست‌های آن و یا مخالفت عده‌ای دیگر گفت: بعد از انتخابات و طی مراحل تنفیذ و تحلیف، آرزوی موفقیت دولت را داریم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی موفقیت دولت را موفقیت مردم دانست و افزود: با تمام توان به همراه دولت در راستای پاسخگویی مناسب به مطالبات مردم کار خواهیم کرد.

وی در ادامه در خصوص نگاه مجلس به وزرای دولت تأکید کرد: مجلس به افرادی که غلظت سیاسی کاری آنها بالا باشد، اقبال نشان نمی‌دهد زیرا اگر هم این افراد رأی نمایندگان را به خود جلب کنند، همیشه برای دولت چالش خواهند بود.

رنجبرزاده یادآور شد: در دولت قبل نیز ممکن بود وزیری از مجلس رأی اعتماد گرفته باشد، اما هنوز هم مجلس نتوانسته با آن همسو، همراه و پشتیبان باشد که در این صورت هم مدیران مجموعه متضرر می‌شوند و هم کلیت نظام از رشد، توسعه و بالندگی باز می‌ماند.

وی با بیان اینکه اعتقاد داریم یکی از ویژگی‌های بارز دولت‌ها تحرک، پویایی و خستگی‌ناپذیری است، افزود: اینکه وزرا باید از نیروهای جوان و کارآمد باشند، درست است اما نباید نگاه مطلق به این موضوع شود، زیرا در دولت‌ کنونی و حتی قبل‌ نیز وزرای جوانی بودند که توان کاری لازم را نداشتند اما در مقابل وزرایی با سن بالا نیز داشتیم که علاوه بر توان کار، عشق خدمتگذاری به مردم را دارند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر کاهش میانگین سنی وزرای انتخابی از سوی رئیس جمهور تصریح کرد: نباید افزایش سن بر مسیر کار و پویایی وزارتخانه سایه اندازد، دولت باید با اصل کارآمدی و توانمندی دست به انتخاب وزرا بزند.

وی ضمن تأکید بر اینکه کابینه دولت آینده باید بداند موقعیت کشور حساس است، گفت: رئیس جمهور نباید تن به انتخاب افرادی دهد که سبقه سیاسی آنها بر کارآمدی ارجح است.

رنجبرزاده اظهار کرد: دولت باید برای انتخاب وزرا، نشست‌هایی نه برای مصداق‌ها بلکه برای تعیین شاخص‌ها برگزار کند زیرا نمایندگان مجلس بر اساس یک سری شاخص‌ها به وزرای پیشنهادی رأی اعتماد خواهند داد و از این مهم کوتاه نخواهد آمد.

وی با بیان اینکه مجلس به وزرای کارآمد، شایسته و لایق رأی اعتماد خواهد داد، گفت: مجلس به کابینه‌ای که به مطالبات، دغدغه و مشکلات مردم رسیدگی کند و توان داخلی را باور داشته باشد رأی اعتماد خواهد داد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *