یک کارشناس مسائل سیاسی: معتقدم دولت دوازدهم فراجناحی عمل نمی‌کند/ کابینه جوان‌تر می‌شود اما با همان نگرش قبلی!

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه معتقدم دولت دوازدهم فراجناحی عمل نمی‌کند، گفت: در این دوره دولت سعی خواهد کرد که کابینه خود را جوان‌تر کند اما با همان نگرش قبلی.

جمشید سیاح در خصوص ضرورت ترمیم کابینه دولت دوازدهم و انتخاب وزرای جوان و فراجناحی، اظهار کرد: رایزنی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و احتمالا ارتباطاتی با احزاب در حال شکل‌گیری است ولی هنوز وضعیت مشخص نیست.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم این دولت فراجناحی عمل نمی‌کند، گفت: با توجه به سوابقی که از شخص رئیس جمهور و دولت سراغ داریم مسلما رئیس جمهور کابینه خود را از جریان اصلاح‌طلب و نزدیک به نگاه خود انتخاب می‌کند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آنها خود را جزء ۶۰ درصد و جریان غالب دانسته و لذا باور دارند که تعیین تکلیف باید به واسطه آنها صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد دولت تمام شعارهای قبل از ایام انتخابات را عملی نخواهد کرد و صرفاً شعار داده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت به سمت مطالبات جریان غربی و غرب‌گرا در حرکت است و به همین دلیل ممکن است افرادی را سرکار بیاورد که یک نگاه به بیرون در آنها وجود دارد، بنابراین باید جلوی این اقدام گرفته شود.

سیاح با بیان اینکه نمونه بارز آن را در حمایت رئیس جمهور در سند ۲۰۳۰ بود، افزود: همه اینها موید آن است که وزرای انتخابی رئیس جمهور در دور قبل نگاهشان به موضوعاتی چون سیاست، اقتصاد، اجتماع و اقتصاد به سمت بیرون است.

وی با اشاره اینکه رئیس جمهور به دنبال روی کار آمدن دولتی نیست که روحیه خودباوری و جوان‌گرایی داشته باشد، یادآور شد: امیدواریم طرح مسائلی چون ترمیم کابینه و عملکرد فراجناحی در چینش کابینه فقط برای جمع‌آوری آراء نبوده باشد؛ هرچند بعید می‌دانم جز این بوده باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه روحانی همان رئیس جمهور دور قبل است و در انتخابات دور قبل او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه کلید شما اولین قفلی که باز می‌کند چیست؟ افزود: رئیس جمهور پاسخ داد قفل باز شد و این بیانگر این است که ما فقط می‌خواستیم که رأی از مردم بگیریم.

وی با بیان اینکه در این دوره نیز به همان شکل سابق است ولی با رنگ و لعاب دیگری کابینه انتخاب می‌شود، افزود: شاید در کابینه تغییراتی صورت بگیرد اما با این وجود دنبال اهداف گذشته خود هستند و فقط تا حدودی سن وزرای کابینه کاهش خواهد داشت.

سیاح با تاکید بر اینکه سن وزرا در بسیاری از موارد مورد انتقاد صاحب‌نظران قرار گرفت، گفت: برخی از وزرا به قدری سست و از نظر سنی بالا بودند که توانایی انجام کار را نداشتند، در این دوره دولت سعی خواهد کرد که کابینه خود را جوان‌تر کند ولی افراد را با همان نگرش قبلی انتخاب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه افراد فراجناحی دارای جایگاه در بین توده‌های مردمی هستند، یادآور شد: دولت از افراد فراجناحی در ترمیم کابینه استفاده نخواهد کرد زیرا نشان داده در گذشته نیز فراجناحی عمل نکرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: من معتقدم که در این دوره نیز همچنان تغییر نگرشی در دولت وجود ندارد ولی تغییر تاکتیک در سن افراد در این دوره لحاظ خواهد شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *