سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: ریشه بدحجابی موشکافی شود/ نوع تربیت در مهدهای کودک در تعارض با عفاف و حجاب است/ برنامه بلندمدت تربیتی نداریم

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ریشه بدحجابی موشکافی شود، گفت: نوع تربیت در مهدهای کودک کاملاً در تعارض با فرهنگ عفاف و حجاب است.

 به گزارش مغرب،حجت‌الاسلام احد آزادیخواه  با اشاره به هفته عفاف و حجاب در کشور اظهار کرد: در این زمینه بیشتر از اینکه قوه قهریه را به کار بگیریم باید دستگاه‌های اجرایی با عزم جدی و اهتمام راسخ در دو حوزه برنامه بلندمدت و کوتاه‌مدت اقدامات فرهنگی و تربیتی را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه مسئله عفاف و حجاب از دوران کودکی در بین دختران تبیین شود افزود: ما باید برای دخترانی که در مهدهای کودک تربیت می‌شوند، آداب عفاف و حجاب را طبق استانداردهای اسلامی و ایرانی آموزش دهیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروزه نوع تربیت در مهدهای کودک کاملا در تعارض با فرهنگ عفاف و حجاب است و حرکات موزون و پوشش‌های نامتعارف را در بین کودکان می‌بینیم که برگرفته از فرهنگ وارداتی است.

وی با اشاره به سبقه تاریخی حجاب در کشورمان گفت: پوشش ایرانیان قدیم پوششی اسلامی و منطقی بوده و این خود برای ما یک افتخار است.

آزادیخواه با بیان اینکه در این زمینه باید دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی مانند آموزش و پرورش، بهزیستی و دانشگاه‌ها  جدی وارد شوند، تصریح کرد: اگر بدنه آموزشی و تربیتی ما در این حوزه فعال  شود نسل آینده ما در حوزه عفاف و حجاب، درست تربیت خواهند شد.

وی افزود: مهمترین خلأ در حوزه عفاف و حجاب این است که متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی، علمی و آموزشی برنامه بلندمدت تربیتی برای دختران نسبت به مقوله عفت و حجاب ندارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز علمی و تربیتی ما نیز در این مقوله نیازمند برنامه‌های کوتاه‌مدت هستند.

وی اضافه کرد: پیامدها و آسیب‌های بدحجابی باید در مقالات، کنفرانس‌ها و برنامه‌ها مطرح شود و مردم ما به یک خیزش علمی و فرهنگی در مورد ترویج عفاف و حجاب نیاز دارند.

*ما خلأ قانونی در مقوله عفاف و حجاب نداریم

آزادیخواه با بیان اینکه ما خلأ قانونی در مقوله عفاف و حجاب نداریم افزود: ما از نظر قانون مشکل نداریم در اجرای قانون مشکل داریم.

وی گفت: اگر ادعای دستگاه‌ها این است که ما خلأ داریم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی آمادگی این را لایحه دولت را در خصوص عفاف و حجاب را به قید فوریت پردازش کند و به تصویب برساند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه‌های هفته عفاف و حجاب  همایش‌ها و پیاده‌روی‌ها و.. خوب است اما همه  مسئله این نیست در واقع ما باید آسیب‌دیدگان از بدحجابی را در هفته عفاف و حجاب شناسایی کنیم.

 وی اضافه کرد: در این زمینه اگر خانواده‌ای با مشکل مواجه شده یا اینکه طلاق‌هایی را در این زمینه شاهد بوده‌ایم باید این مسئله موشکافی شود به این افراد آموزش‌های لازم داده شود.

آزادیخواه با اشاره به اینکه در هفته عفاف و حجاب باید برنامه‌ها طوری باشد که به سپاه باحجابان و عفیفان جامعه ما افزوده شود؛ گفت: باید دعوت همگانی شکل بگیرد و درب عفاف و حجاب به روی افرادی که علاقمند هستند و تاکنون به این نتیجه نرسیده‌اند که عفاف و حجاب چه مزایایی را برای آنها دارد باز شود.

*هنوز شورای عالی مجازی نتوانسته محتوا را در فضای مجازی مهندسی کند

 وی با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی باید فعالتر عمل کند گفت: آنچه را ما می‌بینیم هنوز شورای عالی مجازی نتوانسته محتوا را در فضای مجازی مهندسی کند.

 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری مبتنی بر همین نیاز شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دادند و در واقع در فضای مجازی ما نیاز به سنگر داریم.

وی اضافه کرد: همان طور که دشمن شبکه‌های زیادی را علیه ما طراحی کرده ما نیز باید در شبکه‌های ماهواره فضای مجازی با داشتن برنامه‌های مثبت در مقابل عرض اندام کنیم.

آزادیخواه اظهار داشت: باید در این زمینه زیبایی‌ها و طراوت فرهنگ عفاف و حجاب را نشان دهیم و راهی جز این نداریم.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری ماهواره خوب است اما منتج به نتیجه نمی‌شود افزود: ما باید خوراک سالم به دست مردم بدهیم و بستر را طوری فراهم کنیم تا خودشان خوب و بد را تشخیص می‌دهند.

 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علت پذیرش سخت عفاف و حجاب از سوی برخی دختران امروز این است که تربیت درست عفاف و حجاب شکل نگرفته و ما آرام آرام به سمت سبک زندگی غیر اسلامی پیش رفته‌ایم، خاطرنشان کرد: ماهواره‌ها نیز در این قضیه مزید بر علت شدند و انگیزه اصلی فاصله گرفتن از فرهنگ عفاف و حجاب نیز همین ابزار است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *