رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان: مصوبه «راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ نماز و حجاب» عملی می‌شد وضعیت حجاب این نبود

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان با اشاره به مصوبه‌ای تحت عنوان «راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ نماز و حجاب»، گفت: این مصوبه برای ۲۶ وزارتخانه و سازمان ۳۱۰ وظیفه مشخص کرده که اگر عملی می‌شد وضعیت حجاب این نبود.

به گزارش مغرب، حجت‌الاسلام سید حسن فاضلیان در اجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده همدان با درود و سلام بر الگوها، اسوه‌ها و نمونه‌های عفاف و حجاب، اظهار کرد: در این روز باعظمت و در هفته عفاف و حجاب، هدف گرامیداشت یاد مردمی است که ۸۲ سال قبل در چنین روزی علیه کشف حجاب رضاخانی و برداشتن چادرها از سر زنان مسلمان ایستادند.

وی با بیان اینکه یک روز قبل از حادثه مسجد گوهرشاد در ۸۲ سال قبل تنها ۱۰۰ نفر در مسجد اجتماع کرده بودند، گفت: امرزو و در روز ۲۱ تیرماه هزاران نفر برای دفاع از چادر و حمایت از عفاف گرد هم آمده‌اند.

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان بیان کرد: در شهر همدان نیز در آن سال‌ها اتفاقات مشابهی در خصوص کشف حجاب رخ داده بود و مادران و مادربزرگ‌های ما برای اینکه روسری، چادر و مقنعه آنها به دست دژخیمان رضاخانی نیفتاد از خانه بیرون نمی‌رفتند.

وی با طرح این سوال که امروز چه شده که برخی از خانم‌ها و دختران ما به حجاب اسلامی پشت پا می‌زنند، افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای،  BBC، شبکه «من و تو» و سریال‌های ماهواره‌ای می‌خواهند خانواده‌ها را از هم گسسته کنند.

فاضلیان با اشاره به حضور مسوولان، روحانیت، نمایندگان مردم در شورا و مجلس و اقشار مختلف مردم در این مراسم، تصریح کرد: آمده‌ایم که به آیات قرآن در زمینه عفاف و حجاب جامه عمل بپوشیم و پاسداشت خون شهدا را با حجاب و عفاف فریاد بزنیم.

وی سرخی خون شهدا را امانتی در چادرهای سیاه بانوان دانست و ادامه داد: در این مراسم همچنان از حجاب و چادر حمایت می‌کنیم؛ یک وقت کسی تصور نکند جمعیت بانوان با حجاب و چادری همدان کم شده است، بلکه بانوان محجبه و چادری دلیلی برای حضور بیهوده در خیابان‌ها و بوستان‌ها ندارند.

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان خاطرنشان کرد: همانگونه که زن باید با چادر حجاب را رعایت کند، مرد هم باید پلک خود را بپوشاند؛ اگر بعد از تقدیم ۲۵۰ هزار شهید در این راه به آیات قرآن عمل نکنیم چه کسانی می‌خواهند عمل کنند؟

وی با طرح این مهم که اگر ما از حریم خانواده و عفاف و حجاب صیانت نکنیم چه کسانی حمایت می‌کنند، یادآور شد: این نقشه غرب و استکبار و حرف رابرت مورداک، غول صهیونیسم و امپریالیسم جهانی است که می‌گوید «من حجاب را از سر زنان برمی‌دارم و خانواده را به هم می‌ریزم».

فاضلیان با تأکید بر اینکه خانواده‌گریزی، خانواده‌ستیزی، اختیار زن برای چند همسری و ازدواج‌های ضربدری در حال تبلیغ است، اظهار کرد: آگاه باشیم دشمنان با برنامه‌ریزی جلو می‌آیند باید هوشیار باشیم و فریب آنها را با هوی و هوس نخوریم.

وی با بیان اینکه جمعیت حاضر در این مراسم همه مدافع حریم عفاف و حجاب هستند، خطاب به زنان بدحجاب و بی‌حجاب گفت: به خون شهدا خیانت نکنید، چرا مقابل چشمان نامحرمان آرایش می‌کنید،  چرا دنبال آزادی تصنعی هستید، چه می‌خواهید بکنید و کجا را می‌خواهید فتح کنید؛ آیا فرمانبردار استکبار و صهیونیست شده‌اید؟!

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان بیان کرد: آیت‌الله شیخ محمدعلی شاه‌آبادی استاد امام (ره) در قانون کشف حجاب رضاخانی گفت «رضاخان با کشف حجاب کمر ۱۲۴ هزار پیغمبر خدا را شکست»، آن وقت چه پاسخی خواهند داد زنان و دختران بی‌حجاب و بدحجاب  در پیاده‌راه بوعلی، عباس آباد و بلوار؟!

وی با تأکید بر اینکه نصیحت می‌کنیم چراکه خیرخواه و خیراندیش هستیم، افزود: می‌خواهیم بانوان در مصونیت حجاب باشند نه در محدودیت؛ حجاب مصونیت، حفاظ و حصار است.

فاضلیان با بیان اینکه امروز خانم‌های با حجاب با اهدای گل به بدحجاب‌ها قصد دارند که آنها به صراط مستقیم بیایند، تصریح کرد: امیدوارم برگزاری این اجتماع بزرگ موجب ترویج فرهنگ حجاب اسلامی و عفاف دینی شود.

وی با اشاره به چادری بودن تمام بانوان شهرستان‌های کبودراهنگ و قروه درجزین، ادامه داد: چرا باید وضعیت بانوان و دختران در همدان اینگونه باشد، امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنیم، باید پاسخگو باشیم؛ امر به معروف و نهی از منکر را باید از ادارات شروع کرده و در خیابان‌ها نیز این امر را مد نظر داشته باشیم.

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان خاطرنشان کرد: در ایام نوروز در همین پیاده‌راه برخی اقدام به رقص کردند و کسی حرفی نزد، برگزاری این مراسم در این مکان تطهیر آن روز است؛ حداقل با زبان امر به معروف و نهی از منکر کنید.

وی با تأکید بر این مهم که «ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است، ارزنده‌ترین زینت زن حفظ حجاب است»، یادآور شد: این جمله پیام یک رزمنده کم سن ایرانی در اردوگاه عراق بود؛ بهترین موضوع برای زن این است که با نامحرم تماس نداشته باشد و او را نبیند.

فاضلیان در ادامه با اشاره به حضور مسوولانی از شهر و استان، اظهار کرد: معاونان فرماندار، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس در این مراسم حضور دارند اما آیا به همین اندازه حضور مسوولان کافی است؟

وی با اشاره به مصوبه ۴۲۷ شورای فرهنگ عمومی، شورای انقلاب فرهنگی در سال ۸۴ تحت عنوان «راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ نماز و حجاب»، گفت: این مصوبه برای ۲۶ وزارتخانه، دستگاه و سازمان ۳۱۰ وظیفه مشخص کرده که اگر عملی می‌شد وضعیت حجاب این نبود.

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان با تأکید بر اینکه قانون و دستورالعمل کم نداریم اما اجرا نداریم، بیان کرد: در صورتی که مصوبه مذکور عملی شود بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی برطرف خواهد شد.

وی به نمایندگی از مردم حاضر در این برنامه مطالبه و پیام این اجتماع بزرگ را از متولیان و مسوولان امر، اجرایی کردن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه حجاب و قانون حمایت از آمران به معروف خواند.

فاضلیان در پایان به درخواست گروه فرهنگی سراج برای برگزاری نماز جماعت در پیاده‌راه بوعلی را نیز مطرح کرد و ابراز امیدواری کرد این تقاضا محقق شود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *