فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان: بعید می‌دانم دولت از نیروهای فراجناحی استفاده کند/ وزرای ولایی و دردمند انتخاب شوند

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه بعید می‌دانم استفاده از نیروهای فراجناحی در دستور کار دولت باشد، گفت: دولت باید عناصری را به مجلس معرفی کند که به منویات رهبری و مطالبات مردم پاسخگو باشد.

به گزارش مغرب، سردار غلامعلی ابوحمزه با بیان اینکه تجربه چهار سال گذشته از دولت نشان می‌دهد که نگرش آنها همانی است که در دوره قبل وجود داشت، اظهار کرد: برای انتخاب کابینه دوازدهم، دولت از احزاب، گروه‌ها و جریاناتی استفاده می‌کند که مورد قبول دولت باشند.

وی با تاکید بر اینکه بعید به نظر می‌رسد استفاده از نیروهای فراجناحی را دستور کار داشته باشند، افزود: افراد و اشخاصی مد نظر آنهاست که جزء احزاب و گروه‌هایی باشد که در انتخابات برای پیروزی رئیس جمهور تلاش کردند و توانستند نقشی را در این زمینه ایفا کنند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه اگر دولتی قصد دارد که کابینه موفق داشته باشد در هنگام انتخاب افراد، باید ملاک‌ها و معیارهایی را مد نظر داشته باشد، گفت: داشتن تقوا به عنوان ملاک اصلی شناخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از دیگر ویژگی‌های وزرا تعهد و تخصص است، افزود: چنین فردی به هنجارها باور داشته و به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی به خصوص جایگاه ولایت‌ فقیه اعتقاد دارد و به افکار و اندیشه مقام معظم رهبری نه در حرف بلکه در عمل احترام می‌گذارد.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه اعضای دولت باید از افرادی کارآمد، مجرب و توانمند باشند، خاطرنشان کرد: مواضع چنین فردی باید در مقابل دشمن داخلی و خارجی خصوصا فتنه سال ۸۸ مشخص و روشن باشد و چنین نگرش و باوری باید از رأس تا ذیل دولت به این اصول پایبند باشند.

وی با اشاره اینکه افرادی باید انتخاب شوند که به دنبال اشرافی‌گری و سوء استفاده نباشند، افزود: این افراد نباید از زندگی آن چنانی نسبت به سطوح مختلف جامعه برخوردار باشند و از افرادی انتخاب شوند که درد مستضعف کشیده و مشکلات جامعه را با تمام وجود احساس کرده باشند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تاکید بر اینکه باید افرادی برای کابینه و تصدی مسئولیت وزارت انتخاب شوند که از عهده کار برآیند، افزود: فردی که متصدی کاری می‌شود باید در حد و اندازه آن مسئولیت باشد.

وی با بیان اینکه اگر کار بزرگ را به انسان کوچک بدهیم و کار کوچک را به انسان بزرگ بدهیم و یا آنکه برای یک کار، دو نفر مسوول مشخص کنیم در حق آنها جفا شده است، یادآور شد: در این سه حالت کار به درستی انجام نمی‌شود و حتی از آنچه که هست خراب‌تر می‌شود.

سردار ابوحمزه با تاکید بر اینکه دولت باید مطالبات مقام معظم رهبری را مورد توجه خاص قرار دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سال به «اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال»، دولت باید عناصری را به مجلس معرفی کند که بتوانند پاسخگو بوده و به تحقق منویات و دستورات امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در بخش اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید جامه عمل بپوشاند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید این معیارها و ملاک‌ها را در اولویت انتخابی وزرای قرار دهد، افزود: اگر وزیری از چنین ویژگی‌هایی برخوردار باشد مسلما در کار خود موفق خواهد بود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار کرد: اگر در هنگام انتخاب کابینه به تعهد و تخصص افراد توجه نشود و از فردی که در جناحی مشخص فعالیت می‌کند استفاده شود در نهایت نه دردی را از دولت و نه مشکلی را از مردم و کشور حل خواهد کرد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *