مهرماه همدان میزبان همایش «توانبخشی عصبی کشور» می‌شود

رئیس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از برگزاری همایش توانبخشی عصبی کشور با عنوان «ابن سینا » در مهرماه ۹۵ خبر داد.

علی عبدلی با اشاره به موفقیت دانشکده در برگزاری اولین همایش توانبخشی عصبی کشور با عنوان «ابن سینا» در مهرماه ۹۵، از برنامه‌ریزی، هماهنگی و شروع فعالیت‌های اجرایی برگزاری دومین همایش توانبخشی عصبی ابن سینا در تاریخ ۱۳ و ۱۴ مهر امسال در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد.

وی با توضیح فعالیت‌های انجام شده سه ماهه سال در حوزه‌های مختلف درمانی، آموزشی، فرهنگی و اجرایی که به منظور شناساندن ضرورت توجه به بخش توانبخشی، صورت پذیرفت اظهار کرد: با وجود  اینکه به نیاز جامعه تاکنون در این بخش به خوبی پرداخته نشده است، از تمام ظرفیت‌های منابع انسانی، مالی و امکانات موجود دانشگاه به منظور توسعه کمی و کیفی دانشکده توانبخشی همدان بهره خواهیم گرفت.

رئیس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از ایجاد کلینیک ویژه تخصصی توانبخشی، با موافقت هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و گفت: کلینیک ویژه تخصصی توانبخشی، پس از تجهیز و فراهم کردن شبکه و سایر زیرساخت‌های نرم‌افزاری HIS،  با فعالیت همکاران هیأت علمی فیزیوتراپیست در مرکز شهید مباشرکاشانی از یک اردیبهشت‌ ماه امسال به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: هم اکنون در سایر رشته‌های توانبخشی شامل کاردرمانی ذهنی یا اختلالات طیف اوتیسم و کاردرمانی جسمی، گفتاردرمانی و شنوایی شناسی نیز  به ارائه خدمت می‌پردازد.

عبدلی با اشاره به بازدید رئیس دانشگاه از حوزه توانبخشی مرکز امام خمینی(ره) خاطر‌نشان کرد: در مراسم افتتاحیه میز خدمت سازمان‌های مردم‌نهاد و سمن‌های حوزه سلامت در اردیبهشت‌ماه رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان و هیات همراه پس از ورود به مرکز امام خمینی‌(ره)، از بخش‌های مختلف واحد توانبخشی شامل بخش‌های گفتاردرمانی، ارزیابی شنوایی کودکان، ارزیابی شنوایی بزرگسالان، ارزیابی فیزیولوژی، قالب‌گیری و کاردرمانی بازدید کردند و شیوه ارائه خدمات در این مرکز را از نزدیک بررسی کردند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *