فریدونی: اصل انقلاب و ولایت خط قرمز شهید همدانی بود/ می‌گفت «خدا هر چه بخواهد، برای من زیباست»

مدیرمسئول روزنامه «همدان سلام» با بیان اینکه شهید همدانی در زمینه اصل انقلاب، امام (ره) و مقام معظم رهبری حساسیت ویژه‌ای داشت، گفت: ایشان فوق‌العاده نسبت به حفظ ارزش‌های انقلاب حساس بود.

غلامرضا فریدونی  با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های شهید همدانی این بود که برای اصل انقلاب، امام(ره) و مقام معظم رهبری حساسیت ویژه‌ای داشت، اظهار کرد: شهید همدانی فوق‌العاده برای حفظ ارزش‌های انقلاب حساس بود.

وی ادامه داد: اهانت یکی از مسئولان استانداری به امام(ره) یک روز به گوش شهیدهمدانی رسیده بود که از چرایی ماجرا جویا شدند؛ بنده عرض کردم، آن مسئول مطلبی را در فضای مجازی منتشر کرده که مقایسه حضرت امام (ره) با پادشاه عربستان بود.

مدیر مسئول روزنامه همدان سلام با بیان اینکه شهیدسردارهمدانی با شنیدن این مطلب به یکباره برافروخته شد، تأکید کرد: سردار به قدری این مسئله را سنگین دانست که معتقد بود اصلاً حرف درستی نبوده و باید با این فرد برخورد شود.

وی یادآور شد: این توهین به امام(ره) برای شهید همدانی بسیار گران بود به طوری که در ایام دهه فجر وقتی در دفتر آیت‌الله محمدی سخنرنی داشت، در حین سخنان خود به این موضوع نیز پرداخت و گفت در دارالمومنین همدان یک نفر چنین مطلبی را منتشر کرده که باید پیگیری و برخورد شود.

فریدونی ضمن تأکید بر اینکه شهید همدانی حساسیت خاصی بر امام(ره)، مقام معظم رهبری و ارزش‌هایی چون جهاد و شهادت داشت، افزود: این مسئله تا حدی مهم بود که خود ایشان، موسسه خیریه‌ ثارالله را تشکیل داد تا از آن طریق مشکلات رزمندگان جبهه که مشکل مالی یا حقوقی دارند را پیگیری کند.

*اخلاص و رضای خدا مبنای کارهای شهید همدانی بود

وی با اشاره به نسبت فامیلی خود با شهید همدانی به یکی دیگر از خاطرات خود از این شهید اشاره کرد و گفت: اخلاص و رضای خدا مبنای کارهای ایشان بود و در هر کاری با رضای خدا پیش می‌رفت.

این فعال عرصه رسانه در همدان با اشاره به کلیپی که گواه از دلتنگی شهید همدانی برای شهادت است، بیان کرد: روزی شهید همدانی به شوخی به بنده گفت، «حاضری با من سوریه بیایی» که بنده نیز از این دعوت استقبال کردم و گفتم «من حاضرم به سوریه بیایم و شهید شوم» که شهید عنوان کرد «شهادت ملاک نیست بلکه ملاک رضای خداست».

وی ادامه داد: سردار همدانی در همان صحبتی که داشتیم، گفت اگر خداوند دوست دارد مرا شهید ببیند، آن زیباست، اگر خداوند دوست دارد، مرا جانباز ببیند آن زیباست و اگر خداوند دوست ندارد بنده شهید شوم هم زیباست، پس ملاک همیشه رضای خداست.

فریدونی با تأکید بر اینکه شهید همدانی هر جا نیاز بود برای رضای خدا می‌رفت و مهم نبود که برایش چه اتفاقی می‌افتد، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت اقیانوس عمیقی است که رسانه‌ای‌ها می‌توانند در زمینه تشریح و تبیین ابعاد بزرگ آن گام بردارند؛ معتقدم در اقیانوس عمیق فرهنگ ایثار و شهادت باید تلاش کرد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *