حاجی‌بابایی: هویت شهیدهمدانی به انقلابی‌گری و جهاد اوست/ راز غم‌زدگی چهره سردار بعد از عملیات ۱۱ شهریور

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هویت شهید همدانی به انقلابی و جهادی بودن اوست، گفت: نقش سردارهمدانی در مقابله با فتنه ۸۸ بی‌بدیل بود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به برگزاری مراسم یادواره دومین سالگرد شهادت شهید همدانی، اظهار کرد: شهید همدانی به دلیل فرصتی که خداوند در اختیار او قرار داد توانست مراحل رشد را طی کند؛ او تا ۶۵ سالگی در خدمت انقلاب بود و مسئولیت‌ها و خدمت‌رسانی‌های بسیاری در کشور داشت.

وی با اشاره به اینکه سردار همدانی برای ادامه جهاد به سوریه سفر کرد، افزود: از ویژگی‌های مهم شهیدهمدانی این بود که از پختگی خوبی برخوردار بود و اطراف خود و اشخاص را شناخته و خط و خطوط را از یکدیگر تشخیص می‌داد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این ویژگی‌ها از شهید همدانی یک الگو ساخته و باعث شده در مدت چهار دهه انقلاب خدمات شایسته‌ای را بدون توقع برای انقلاب انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه سردارهمدانی در سوریه شهید شد و برای استان همدان و کشور افتخارآفرینی کرد، عنوان کرد: روزی که ایشان عملیات ۱۱ شهریور را انجام دادند، نزدیک ظهر بود که تعداد زیادی از بچه‌های همدان شهید شدند، به حدی غم در چهره شهید همدانی به خاطر از دست دادن شهدای گرانقدر استان همدان بود که گویا با همه بچه‌ها رابطه صمیمی داشت.

حاجی‌بابایی ادامه داد: شهید همدانی از این غصه می‌خورد که چرا من باید مدیریت و فرماندهی کنم و دیگران در خط مقدم بجنگند، ای کاش می‌توانستم بجنگم.

وی با اشاره به اینکه این ویژگی‌ها از شهید همدانی یک انسان کم‌توقع، خاکی و همراه با بسیجیان ساخته بود، مطرح کرد: در وصیت‌نامه ایشان هم آمده بود که «هر وقت می‌خواستم با خودم فکر کنم، چیزی از انقلاب داشته باشم به خودم نهیب می‌زدم که بدهکار انقلاب هستم».

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امیدوارم شهید همدانی به عنوان چهره‌ای محبوب و دوست‌داشتنی؛ الگویی برای مردم عزیز باشد و یادمان باشد شهیدهمدانی اهل همدان است و هویت شهید همدانی به جهادی و انقلابی و ولایی بودن اوست.

وی در ادامه در بخش دیگری از سخنانش به فداکاری های شهید همدانی در مقابله با فتنه ۸۸ اشاره کرد و عنوان کرد: سردار همدانی کسی بود که در رابطه با مسائل مختلف کشور مانند مقابله با فتنه نقش موثری داشت و سعی داشت با آرامش کار خود را انجام دهد.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: شهید همدانی اهل رأفت و مهربانی بود و چهره رئوفی داشت؛ او در جریان فتنه ۸۸  تلاش‌ بسیاری کرد تا بتواند از انقلاب، نظام و مسیر کشور دفاع کند و همین اتفاق هم افتاد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *