خجسته: بزرگترین پالایشگاه غرب کشور با سرمایه ۹۰۰ میلیون دلاری احداث می‌شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از آغاز احداث بزرگترین پالایشگاه غرب کشور با سرمایه ۹۰۰ میلیون دلاری در همدان خبر داد.

 امیرخجسته  اظهار کرد: در جلسه صبح امروز رئیس مجمع نمایندگان استان همدان به همراه استاندار، حمیدرضا حاجی‌بابایی دیگر نماینده مردم همدان و رییس سازمان صنعت معدن استان در دفتر وزیر نفت برگزار شد دستور شروع فاز مطالعاتی پالایشگاه ۹۰۰ میلیون دلاری رهام همدان صادر شد.

وی گفت: در این جلسه سرمایه گذار به طور کامل اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری لازم در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد را اعلام کرد و توضیحات کاملی در مورد برنامه‌های خود ارائه داد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در رابطه با شرکت سرمایه‌گذاری این پالایشگاه افزود: برای احداث این پالایشگاه سرمایه‌گذارانی از چین و کره جنوبی با پذیرش ۹۰ درصد مبلغ تعیین شده مورد نیاز متعهد به عملیاتی و اجرایی شدن آن شده اند.

وی طرح احداث خط لوله نفت خام ترش سبز آب ـ تنگ فنی ـ شازند ـ ری با ۱۳ هزار میلیارد ریال و انتقال روزانه ۴۵۰ هزار بشکه نفت خام میادین دزفولی شمالی به پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، شهید تندگویان تهران و در آینده آناهیتای کرمانشاه و تبریز را از مهمترین اهداف این پروژه عنوان کرد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *