داعش امروز همان خوارج دیروز است/ امام حسین(ع) هیچگاه با دشمن مذاکره نکرد

یک استاد حوزه و دانشگاه داعش را همان خوارج زمان امام حسین(ع)‌ دانست و گفت: امام(ع) هیچگاه با دشمن مذاکره نکرد؛ اینکه عده‌ای می‌خواهند بین ما و آمریکا آشتی برقرار کنند، شدنی نیست چون بین حق و باطل نمی‌توان ارتباط برقرار کرد.

به گزارش مغرب،‌ حجت‌الاسلام سیدمجتبی حسینی‌یمین در ادامه سلسله مباحث «تاریخ تحلیلی عاشورا» در جمع عزاداران حسینی اظهار کرد: امام حسین(ع)‌ بارها در کربلا سپاه دشمن را مورد خطاب قرار داد و از مرگ برایشان گفت و گوشزد کرد که شما از مرگ می‌ترسید.

وی با بیان اینکه براساس آنچه در مقاتل آمده است ۳۰ تا ۳۳ هزار نفر از افراد کوفه در سپاه مقابل امام بودند که البته این همه توان نظامی کوفه نبود،‌ افزود: این تعداد نفر در سپاه دشمن نشان می‌دهد تمام مردم کوفه برای جنگ نیامدند و دشمنان مقابل امام حسین(ع)‌ چهار دسته بودند.

 این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دسته اول خوارج بودند،‌ گفت: خوارج معتقد بودند امام علی (ع)‌ کافر است زیرا در جنگ نهروان حکمیت خدا را که قرآن بر سر نیزه رفت قبول نکرد و ابوموسی‌اشعری را برای حکمیت فرستاد.

وی با اشاره به اینکه خوارج معتقد بودند هر کس از اعضای جامعه نیز علی را کافر نخواند مانند اهل بیت امام علی(ع)‌ و اصحابشان کافر هستند،‌ ادامه داد: نمونه بارز و روشن این دسته معاندان دین همین داعشی‌ها هستند که از نسل خوارج باقی مانده‌اند و تاریخ تکرار می شود.

حسینی‌یمین شمر را جزو دسته اول خواند و اضافه کرد: دسته دوم کسانی هستند که برای مال دنیا به جنگ با امام حسین(ع) به کربلا آمدند و اعتقادی به حق و باطل نداشتند و سردمدار آنها عمر‌بن‌سعد بود که به خاطر حکومت ری راضی به جنگ شد.

وی با اشاره به اینکه دسته سوم کسانی بودند فی‌سبیل‌الله و قربت‌‌الی‌الله برای جنگ با امام حسین(ع)‌ به کربلا آمده بودند،‌ خاطرنشان کرد: این دسته اکثریت سپاه را تشکیل می‌دادند زیرا منحرف و ناآگاه بودند و معتقد بودند اگر امام را بکشند به بهشت می‌روند!

این استاد حوزه و دانشگاه به معرفی دسته چهارم پرداخت و گفت: این دسته از روی ترس که مبادا یارانه‌شان که ابن‌زیاد تهدید کرده بود،  قطع شود به سپاه دشمن پیوستند،‌ البته این افراد عقب‌ روی تپه‌ها ایستاده بودند و دعا می‌کردند که امام حسین(ع)‌ پیروز شود.

وی این دسته از افراد را جهنمی خواند و ادامه داد: آنها صدای کمک خواستن و یاری خواستن امام زمان خود را شنیدند اما او را یاری نکردند و شاهد شهادت و اسارت اهل بیت(ع) بودند.

حسینی‌یمین خطرناکترین گروه که در مقابل سیدالشهدا ایستادند را خوارج معرفی کرد و اظهار کرد: این دسته با اعتقاد نادرست خود وارد جنگ شدند و مطابق با آن می‌جنگیدند؛ در زمان فعلی نیز دو دسته هستند که اعتقادی می‌جنگند،‌ یکی ما ایرانی‌ها و دیگری داعشی‌ها.

وی دشمنان این انقلاب و کشور بسیار خوب فکر می‌کنند و می‌دانند از کدام راه باید وارد شوند،‌ تصریح کرد: آنها داعش را طوری تربیت کردند که کاملا اعتقادی وارد جنگ با ما مسلمانان شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه تمام صحبت‌ها و خطبه‌های امام حسین(ع)‌ برای دسته سوم (گروه انحرافی) بود،‌ خاطرنشان کرد: امروز هم مخالفت با ولی فقیه و نائب امام زمان(عج)‌ از روی جهل نیست بلکه به خاطر منافع مالی است مانند گروه خاص در قم.

وی گفت: هر روز که می‌گذرد بر تعداد سپاه دشمن اضافه شده و دل بچه‌های کاروان امام حسین(ع)‌ بیشتر می‌لرزد.

حسینی‌یمین در ادامه سخنانش با بیان اینکه تا روز هفتم ماه محرم که آب را بستند اتفاق خاصی نیفتاد،‌ افزود: در روز هفتم امام حسین(ع) فرمود به عمر بگویید بیاید تا با هم گفت‌و‌گو کنیم.

وی به سخنان عده‌ای در داخل کشور اشاره کردند که گفته بودند امام حسین (ع)‌ با عمربن‌سعد مذاکره کرده است،‌ ادامه داد: این حرف، برداشت غلطی است و کسی نمی‌تواند از کربلا چیزی تحت عنوان مذاکره بیرون بیاورد؛ زیرا این موضوع را از سخنانی که بین امام و عمربن‌سعد رد و بدل شده‌ می‌توان فهمید.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عمر بن سعد جزو کسانی بود که می‌خواست بین امام و ابن زیاد آشتی برقرار کند،‌ همانند عده‌ای که می‌خواهند بین ما و آمریکا آشتی برقرار کنند، گفت: مگر می شود بین حق و باطل آشتی برقرار کرد؟!

وی به ویژگی خاص عمر بن سعد که هم می‌خواست به ری برسد و هم امام در کربلا شهید نشود اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هیهات من الذله، همیشه نمی‌شود سایه مرگ را برداشت و مرگ با ذلت هرگز توسط امام، اهل بیت(ع) و شیعیان پذیرفته نیست.

حسینی‌یمین با بیان اینکه شمر برای حضرت عباس(ع)‌ امان‌نامه آورده بود، ‌یادآور شد: وقتی شمر امان‌نامه را خواند عباس خاموش بود زیرا می‌دانست نباید بدون اجازه امام زمانش صحبت کند تا ولی به او اجازه دهد.

وی حضرت عباس(ع) را نمونه‌ای از یک انسان مطیع امام زمان خودش معرفی کرد و گفت: این رفتار حضرت عباس(ع) حاکی از این نکته است که تا وقتی امام زمانمان اجازه نداده است، نباید باید با دشمن سخنی بگوییم چه برسد به سوی او قدمی برداریم.

این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر این موضوع که امام زمان(عج)  برای ظهور و سپس قیام خود عباس‌ها می‌خواهد،‌ خاطرنشان کرد: رفتار،‌گفتار و کردار ابوالفضل(ع) سراسر ادب و تسلیم در برابر ولی امر خود است که امیدواریم بتوانیم ذره‌ای از این امامزاده درس بگیریم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *