از سلطانی‌فر و روسای فدراسیون‌ها چه می‌خواهیم؟

سفر وزیر ورزش و جوانان به همدان آن هم در هفته تربیت‌بدنی فرصتی مغتنم برای ورزش استان و هیات‌های ورزشی است.

به گزارش مغرب، وزیر ورزش و جوانان و جمعی از روسای فدراسیون‌های ورزشی در یک اتفاق تقریبا تاریخی، دسته‌جمعی در همدان حاضر خواهند شد. اتفاقی که ردپای حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به خوبی در آن مشهود است و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان هم به هر دلیل بدش نیامده که نشست هم‌اندیشی خود با روسای فدراسیون‌ها را در مریانج همدان برگزار کند. با تمام این اوصاف این موضوع در اصل یک تیر و چند نشان برای ورزش همدان است.

شاید مهم‌ترین هدفی که ورزش استان از این اتفاق دنبال می‌کند این است که روسای فدراسیون‌ها بعد از بازگشت، یک تصویر از استان در ذهن به خاطر بسپارند تا در صورت برگزاری اردوی تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف نیم‌نگاهی نیز به این استان و زیرساخت‌هایش داشته باشند.

موضوعی که اگرچه در این سفر معطوف به مریانج و دهکده ورزشی این شهر است، اما بد نیست مدیرکل ورزش وجوانان استان، روسای هیات‌های ورزشی و در مجموع متولیان امر، روسای فدراسیون‌ها را در این سفر یک‌روزه وادار به بازدید از مناطق پرظرفیت همدان همچون دهکده تفریحی توریستی گنجنامه کنند. مناطقی که بهشت برپایی اردوهای ورزشی تیم‌های مختلف محسوب می‌شوند و به راحتی نمی‌توان چشم بر پتانسیلی که دارند، بست.

اما موضوع مهم دیگر این سفر یک‌روزه آنطور که مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان اعلام کرده، برگزاری جلسات تخصصی و هم‌اندیشی هیات‌های ورزشی استان با روسای فدراسیون مربوطه است.

فراموش نکنیم شاید دیگر چنین اتفاقی در تاریخ ورزش همدان رخ ندهد و بر همین مبنا این سفر یک‌روزه و کاری، فرصتی مغتنم برای هیات‌های ورزشی استان است که مشکلات خود را با روسای فدراسیون‌ها در میان بگذارند. جلساتی که به‌سبب حضور وزیر، معاونین وی و حتی مدیران کل ستادی وزارت‌خانه در همدان می‌تواند پربار تر از هر زمانی باشد.

هیات‌های ورزشی همدان می‌توانند در این جلسات از مشکلات مالی خود بگویند، از کمبود اعتبارات سخن به میان آورند، از زیرساخت‌ها بگویند و خلاصه هرآنچه که مانع کار و پیشرفتشان شده است.

فراموش نکنیم سلطانی‌فر با تلاش حاجی‌بابایی یک پاسِ در عمق استثنایی به ورزش همدان ارسال کرده‌اند و رسول منعم به عنوان مرد شماره یک ورزش استان با همکاری هیات‌های ورزشی و همکارانش در خانواده بزرگ ورزش باید برای استفاده از این موقعیت از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

امیدواریم ماحصل این سفر یک‌روزه دست آخر به سود ورزش استان باشد و خروجی آن، گره از کار ورزش استان در تمامی رشته‌ها باز کند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *