مشکل راه دسترسی آهن‌فروشان همدان حل شد/ استاندار قول پیگیری داد

کسبه بازار آهن‌فروشان خیابان اکباتان که با پیاده‌راه شدن این خیابان محدودیت‌هایی در آمد و شد آنها ایجاد شده بود، تجمع اعتراضی برگزار کردند که با ورود مسئولان، مشکل آنها حل شد.

به گزارش مغرب، روز گذشته کسبه بازار آهن‌فروشان خیابان اکباتان که با پیاده‌راه شدن این خیابان محدودیت‌هایی در آمد و شد آنها ایجاد شده بود، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر همین اساس پس از انتشار اخبار این تجمع مسئولان استان و شهرستان همدان اعم از استاندار، فرماندار، شهردار، مدیرکل میراث فرهنگی و برخی از مدیران شهری طی بازدید و برگزاری جلسه‌ای با کسبه بازار مشکلات واحدهای صنفی این بخش از بازار را در محل مورد بررسی قرار دادند.

در همین راستا یکی از اهالی کسبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به موارد ذکر شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: روز گذشته مسئولان استان و شهرستان همدان پس از بازدید از مکان آهن‌فروشان و انسداد راه آنها، با حضور کسبه جلسه‌ای برگزار کرده و مشکلات را بررسی کردند.

علی مرادیان با بیان اینکه در ان جلسه علاوه بر صحبت‌های مسئولان کسبه نیز انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کردند، افزود: در خصوص محدوده کاوش تپه هگمتانه نیز صحبت‌هایی شد و مرز تملک هگمتانه برای این منظور نیز مشخص شد.

وی بیان کرد: موافقت کلی برای اختصاص یک راه به صنف آهن‌فروشان اکباتان انجام شد و استاندار قول داد تا باز شدن یک راه برای این صنف، موضوع را پیگیری کند.

این کسبه بازار خیابان اکباتان با بیان اینکه راه اختصاصی میراث فرهنگی از پارکینگ هگمتانه که به صورت محدود در اختیار کسبه قرار گرفته بود، نامحدود شد، تصریح کرد: همچنین قرار شد از انتهای پارکینگ هگمتانه راهی برای استفاده کسبه بازار اختصاص یابد اما این راه تنها تا زمان اجرای طرح تفضیلی است و پس از آن بسته می‌شود.

وی به پیشنهاد خود برای بازگشایی معبری برای کسبه بازار اکباتان که مورد قبول اداره کل میراث فرهنگی و کسبه است نیز اشاره کرد و گفت: پیشنهاد ما این است که گذر ۱۸ متری بین محوطه تاریخی هگمتانه و بازار ایجاد شود زیرا این گذر خیابان شهدا و اکباتان را به هم وصل می‌کند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *